Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Euro 2016: Polska-Ukraina 1:0

Jesteśmy w 1/8 finału Euro 2016.Biało-Czerwoni wygrali 1:0 z Ukrainą po bramce Jakuba Błaszczykowskiego i po raz pierwszy w historii wywalczyli awans do fazy pucharowej mistrzostw Europy.

Na trybunach stadionu w Marsylii zasiadło ok. 35 tys. kibiców z Polski. Ukraińców było znacznie mniej - poniżej 10 tysięcy. 54. minucie Milik zagrał prostopadle do Błaszczykowskiego, ten zszedł do środka i potężnie kopnął lewą nogą w dalszy, górny róg. GOL! Mamy to! Jakub Błaszczykowski wszedł do gry po przerwie i strzelił zwycięskiego gola.

W walce o najlepszą ósemkę turnieju podopieczni Adama Nawałki w sobotę o godz. 15:00 zmierzą się ze Szwajcarią.