Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Władze Birmingham ułatwiają mieszkańcom budowę własnego domu
Władze Birmingham ułatwiają mieszkańcom budowę własnego domu
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Władze Birmingham nowelizują przepisy budowlane i tym samym dają mieszkańcom miasta możliwość wzniesienia własnego domu.

Niewielkie działki, na których nie da się wybudować osiedli komunalnych, będą oferowane osobom figurującym w rejestrach, jako ci, którzy chcą samodzielnie wybudować dom. Dzięki temu wielcy deweloperzy nie będą mogli ich przelicytować.

Władze miasta chcą także oferować nabywcom działek odroczone terminy płatności za ziemię, ułatwienia przy zdobywaniu pozwolenia na budowę oraz instrukcje dotyczące tego, jak starać się o rządowe dopłaty i ulgi podatkowe.

Pakiet przepisów promujących samodzielne budownictwo mieszkaniowe został przyjęty przez zdominowaną przez przedstawicieli Partii Pracy radę miasta.

Obecnie w Wielkiej Brytanii wznoszonych jest prywatnie około 10 tys. domów rocznie. Birmingham City Council uważa, że zmieniając przepisy pomoże ambitnym mieszkańcom w realizacji ich wizji, a także rozwinie sektor budownictwa mieszkalnego.

Dyrektor strategiczny ds. rozwoju Waheed Nazir powiedział, że władze miasta widzą potencjał w prywatnym budownictwie. Może ono mieć realny wkład w realizację potrzeb mieszkaniowych. W Birmingham jest wiele osób, które aspirują do budowy własnej nieruchomości, a rada miasta chce ich wspierać oferując im ziemię, na której będą mogli zrealizować swoją wizję.
poniedziałek, 07 sierpnia 2017 06:26
 Czytaj poprzedni artykuł:
16-latek winny nieumyślnego zabójstwa Polaka
  Czytaj następny artykuł:
Dwóch nastolatków aresztowanych w związku z pożarem bloku w Tipton