Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands W związku ze strajkiem śmieciarzy mieszkańcy Birmingham chcą zwrotu części council taxu
W związku ze strajkiem śmieciarzy mieszkańcy Birmingham chcą zwrotu części council taxu
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Petycja nawołująca władze Birmingham do zrefundowania części council taxu ze względu na niedziałający poprawnie serwis odbioru śmieci, zebrała już 10 tys. podpisów.

Petycja została stworzona przez radnego Partii Konserwatywnej Alexa Yipa. Wśród mieszkańców miasta narasta złość związana z zalegającymi na ulicach śmieciami.

Strajk ma ogromny negatywy wpływ na serwis odbioru odpadów, który od sześciu tygodni nie funkcjonuje jak należy. Na nic się zdają zastępcze próby usunięcia śmieci. Dodatkowo w miniony weekend związek zawodowy Unite zagroził, że wydłuży protest aż do Bożego Narodzenia, a zajmująca się kwestią odbioru śmieci radna Lisa Tickett oskarżyła strajkujących o to, że uczynili miasto swoim zakładnikiem.

W wyniku sporu pomiędzy władzami Birmingham, a śmieciarzami, najbardziej cierpią mieszkańcy, których otaczają góry śmieci oraz zalęgające się w nich szczury i robactwo.

Podpisz petycję
poniedziałek, 14 sierpnia 2017 08:21
 Czytaj poprzedni artykuł:
Big Ben zamilknie na cztery lata
  Czytaj następny artykuł:
Wielka Brytania zaoferuje Irlandii swobodę przepływu osób