Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Słowacy aresztowani w związku z wykorzystywaniem pracowników z Europy Wschodniej
Słowacy aresztowani w związku z wykorzystywaniem pracowników z Europy Wschodniej
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
We wtorek policja z regionu West Midlands aresztowała dwie osoby w związku ze śledztwem dotyczącym wykorzystywania pracowników sprowadzonych z Europy Wschodniej.

Funkcjonariusze zrobili naloty na trzy działające w regionie restauracje. Wcześniej otrzymali informacje sugerujące, że pracownicy tych lokali zostali sprowadzeni z krajów Europy Wschodniej i otrzymują za swoją pracę nie zgodne z prawem wynagrodzenie.

W sumie odnaleziono dwudziestu mężczyzn - dwunastu w Coventry, pięciu w Wolverhampton, a trzech w budynku przy Anthrobus Road w Handsworth. Ofiary pochodziły głównie ze Słowacji oraz Rumunii. Poszkodowani mieszkali w złych warunkach – donosi Birmingham Mail.

Mężczyzn otoczono opieką i przewieziono do ośrodka tymczasowego zakwaterowania, gdzie będą mieli możliwość porozmawiania ze specjalnie wyszkolonymi funkcjonariuszami.

Aresztowani to obywatele Słowacji - 45-letnia kobieta oraz 49-letni mężczyzna. Podejrzewa się ich o uprawianie niewolnictwa poprzez dostarczanie pracowników za pomocą agencji rekrutacyjnej. W tej sprawie nadal toczy się śledztwo.

Pomiędzy majem 2016, a kwietniem 2017 roku West Midlands Police zanotowała 208 przestępstw o charakterze niewolniczym. Zatrzymanych w związku z tym zostało ponad czterdzieści osób. To ogromny wzrost, bowiem w poprzednim roku było jedynie sto takich przypadków.
środa, 23 sierpnia 2017 07:26
 Czytaj poprzedni artykuł:
Autobusy poruszają się po zakorkowanym Birmingham z prędkością zaledwie 6mph
  Czytaj następny artykuł:
Królowa Elżbieta II śle kondolencje do króla Hiszpanii