Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Autobusy poruszają się po zakorkowanym Birmingham z prędkością zaledwie 6mph
Autobusy poruszają się po zakorkowanym Birmingham z prędkością zaledwie 6mph
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Autobusy poruszają się po południowych częściach Birmingham z prędkością sięgającą zaledwie 6 mph. Wszystko przez ogromne korki, które uniemożliwiają normalny ruch drogowy

Osoby zajmujące się transportem w mieście zdecydowały o wypuszczeniu na ulice Birmingham dodatkowych autobusów, aby utrzymać regularność świadczonych usług. Jednocześnie zapowiedziano, że w związku z tym mogą wzrosnąć ceny biletów.

Każdego roku korki w Birmingham stają się coraz większe. Dużą odpowiedzialność za to ponoszą ciągłe remonty dróg. W związku z tym autobusy często poruszają się z prędkością, jaką osiąga osoba uprawiająca jogging.

Mieszkańcy stolicy West Midlands wykonują 267 mln podróży autobusowych rocznie. To pięciokrotnie więcej niż pociągowych. Jednak ze względu na coraz większą liczbę pojazdów drogowych, autobusy tkwią w korkach. Z tego powodu ludzie przesiadają się do samochodów czy taksówek, co powoduje, że ruch dodatkowo się zwiększa, a ceny biletów rosną.

National Express współpracuje z władzami miasta oraz instytucją Transport for West Midlands i stara się opracować sposoby na likwidację korków oraz skrócenie czasów podróży. Wśród propozycji znalazło się m.in. dawanie autobusom pierwszeństwa na światłach oraz zwiększenie liczby buspasów.

Firma rozpoczęła również konsultacje dotyczące zmian tras w południowych częściach Birmingham.
środa, 23 sierpnia 2017 07:47
 Czytaj poprzedni artykuł:
Najbardziej niebezpieczne miejsca w West Midlands
  Czytaj następny artykuł:
Słowacy aresztowani w związku z wykorzystywaniem pracowników z Europy Wschodniej