Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Trzech mężczyzn oskarżonych o naklejanie neonazistowskich plakatów na Aston University
Trzech mężczyzn oskarżonych o naklejanie neonazistowskich plakatów na Aston University
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Na znaku w kampusie w Birmingham pojawiły się plakaty odwołujące się do neonazistowskiej organizacji młodzieżowej. W związku z tym zdarzeniem zarzuty usłyszało trzech mężczyzn.

Naklejki National Action zawierające ekstremalnie prawicowe poglądy pojawiły się w kampusie w Aston University w lipcu zeszłego roku. West Midlands Police wszczęła dochodzenie w tej sprawie.

Wczoraj postawiono zarzuty mężczyznom, którzy umieścili plakaty. Oskarżono ich o wzniecanie religijnej nienawiści i złamanie ustępu 18(1) Public Order Act 1986 poprzez rozpowszechnianie pisemnych materiałów, które są groźne i obraźliwe dla innych.

Funkcjonariusze podali personalia mężczyzn - oskarżeni to 26-letni Chad Williams-Allen, jego rówieśnik Dean Lloyd (obaj zamieszkują przy Tantany Lane w West Bromwich) oraz 21-letni Gary Jack z Heathland Road w Shard End.

Dodatkowo, 37-letni Paul Hickman z Norrington Road w Northfield został oskarżony o posiadanie wielu kopii ulotek wydanych przez National Action z zamiarem ich dystrybuowania.

9 października cała czwórka musi się stawić przed Birmingham Magistrates Court.
czwartek, 14 września 2017 07:26
 Czytaj poprzedni artykuł:
Rekordowy wzrost liczby aresztowań osób podejrzewanych o terroryzm
  Czytaj następny artykuł:
40 Irakijczyków zatrzymanych na granicy polsko-niemieckiej