Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Właściciel restauracji trafi do więzienia za myszy
Właściciel restauracji trafi do więzienia za myszy
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Sąd skazał właściciela restauracji Yummy Huose Chinese z daniami na wynos na więzienie za niestosowanie się do zasad higieny w pracy. Po kuchni biegały myszy.

Inspektorzy znaleźli łącznie 7 myszy biegających po kuchni i spiżarni zamkniętej restauracji,ich odchody również dało się znaleźć w wielu różnych miejscach. Wystarczyło to by skazać właściciela, Vu Lu, na sześć miesięcy więzienia za niezadbanie i nieadekwatną walkę ze szkodnikami, za brak ochrony jedzenia przed zepsuciem oraz za zły stan restauracji. Właściciel przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Sędzia nałożył na niego również karę grzywny w wysokości £2.500. W uzasadnieniu wyroku powiedział, że nie wiadomo jak długo miejsce funkcjonowało w taki sposób, ale jasne jest, że do sytuacji nie doszło w ciągu jednej nocy. Właściciel miał pełną świadomość, jak poważne są jego zaniedbania, ponieważ już drugi raz stanął przed sądem z tego powodu.

W 2009r Vu Lu został skazany na 30 tygodni więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Wówczas jego restauracja działała pod nazwą Le House.
czwartek, 01 maja 2014 07:39
 Czytaj poprzedni artykuł:
Subway zastąpi szynkę i bekon mięsem halal
  Czytaj następny artykuł:
Dziesiąta rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej