bham.pl Wiadomości West Midlands Właściciel restauracji trafi do więzienia za myszy
Właściciel restauracji trafi do więzienia za myszy
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Sąd skazał właściciela restauracji Yummy Huose Chinese z daniami na wynos na więzienie za niestosowanie się do zasad higieny w pracy. Po kuchni biegały myszy.

Inspektorzy znaleźli łącznie 7 myszy biegających po kuchni i spiżarni zamkniętej restauracji,ich odchody również dało się znaleźć w wielu różnych miejscach. Wystarczyło to by skazać właściciela, Vu Lu, na sześć miesięcy więzienia za niezadbanie i nieadekwatną walkę ze szkodnikami, za brak ochrony jedzenia przed zepsuciem oraz za zły stan restauracji. Właściciel przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Sędzia nałożył na niego również karę grzywny w wysokości £2.500. W uzasadnieniu wyroku powiedział, że nie wiadomo jak długo miejsce funkcjonowało w taki sposób, ale jasne jest, że do sytuacji nie doszło w ciągu jednej nocy. Właściciel miał pełną świadomość, jak poważne są jego zaniedbania, ponieważ już drugi raz stanął przed sądem z tego powodu.

W 2009r Vu Lu został skazany na 30 tygodni więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Wówczas jego restauracja działała pod nazwą Le House.
czwartek, 01 maja 2014 07:39
 Czytaj poprzedni artykuł:
Subway zastąpi szynkę i bekon mięsem halal
  Czytaj następny artykuł:
Dziesiąta rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej


Ankieta

Czy wrócisz do Polski jeśli UK wyjdzie z UE?
 
Mrówka Hurtownia Budowlana
Montaz anten satelitarnych