Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Video: Bójka uzbrojonych nastolatków w centrum Wolverhampton
Video: Bójka uzbrojonych nastolatków w centrum Wolverhampton
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Władze ujawniły szokujące nagranie z Wolverhampton, na którym utrwalono, starcie nastolatków uzbrojonych w nóż, młotek i broń.

Film odtworzono podczas procesu. Został nagrany telefonem komórkowym przez świadka zdarzenia i stanowi ważny dowód w sprawie. Atak miał miejsce 19 kwietnia ubiegłego roku około godziny 20:00. Widać na nim, jak jeden z chłopców trzymając w dłoni młotek biegnie w kierunku Britannia Hotel przy Lichfield Street. Ściga go dwóch innych nastolatków, jeden z nich ma nóż.

Przypadkowo w centrum wydarzeń pojawiła się grupa młodych dziewcząt, które wysiadły akurat z autobusu. Zeznały one potem, że widziały 17-latka wymachującego nożem, a następnie usłyszały wystrzał z pistoletu, który trzymany był przez 16-latka. Chłopak wymierzył nim potem w trzy dziewczyny. Policja nie znalazła żadnej z tych broni, ale na miejscu zdarzenia odnaleziono łuskę naboju. Nie ma pewności, czy pistolet był prawdziwy - pisze Express and Star.

Zeznająca podczas procesu 17-latka potwierdziła, że widziała grupę uciekającą w kierunku pubu Prince Albert, która następnie udała się pod Britannia Hotel. Jeden z napastników podszedł do jej znajomej i zagroził, że uderzy ją młotkiem i zabije. Gdy podniósł rękę dziewczyna, w obronie koleżanki, chwyciła jego ramię, zaczęła się szarpać z chłopakiem i upadła. Wtedy pojawił się inny z nastolatków i kopnął ją w żebra.

Dwóch 16-latków i jeden 17-latek zostało oskarżonych o udział w bójce. Ich proces jest w toku.

poniedziałek, 09 lutego 2015 12:45
 Czytaj poprzedni artykuł:
Władze Birmingham planują remont ponad 6 tys. domów socjalnych
  Czytaj następny artykuł:
Parlament chce ograniczenia w dostępie do internetu dla osób szerzących rasizm