Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Za młoda na cytologię - teraz ma raka
Za młoda na cytologię - teraz ma raka
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Młoda matka z Birmingham przez sześć miesięcy żyła w bólu i nieświadomości, że choruje na raka szyjki macicy, gdyż lekarze odmówili skierowania ją na cytologię.

21-lenia Siobhan Galbraith, matka 3-letniego Cruza, przechodzi obecnie radioterapię i chemioterapię. Metody leczenia sprawią, że menopauza pojawi się u niej wcześniej i kobieta już nigdy nie będzie mogła mieć dzieci. Jej rodzina uważa, że jeśli choroba zostałaby wcześniej wykryta, Galbraith mogłaby być leczona w inny sposób, np. za pomocą lasera - opisuje Birmingham Mail.

Sekretarz zdrowia Jeremy Hunt obiecał, że rozpocznie dochodzenie w tej sprawie, by wyjaśnić wszystkie jej okoliczności po tym jak, lokalny poseł z Erdington Jack Dormey podniósł tę kwestię podczas posiedzenia House of Commons.

Kobieta zaczęła odczuwać ból w 2014 roku po założeniu spirali antykoncepcyjnej. Wtedy też pojawiło się krwawienie. Objawy nie ustąpiły nawet po usunięciu spirali. Trzykrotnie prosiła lekarzy o skierowanie na cytologię, ale zawsze odmawiali tłumacząc, że jest zbyt młoda, a to badanie oferuje się pacjentkom po 25. roku życia.

Jej choroba została zdiagnozowana, gdy 21-latka doprosiła się o wizytę u ginekologa.
piątek, 26 czerwca 2015 07:20
 Czytaj poprzedni artykuł:
Fala upałów nadciąga nad Wielką Brytanię
  Czytaj następny artykuł:
Goodyear zamyka fabrykę w Wolverhampton – 330 osób straci pracę