Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Nagie ślimaki atakują domy i ogrody w regionie – jak się ich pozbyć?
Nagie ślimaki atakują domy i ogrody w regionie – jak się ich pozbyć?
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Mieszkańcy Birmingham powinni się przygotować na kolejną inwazję. Tym razem nasze domy i ogrody atakować będą nagie ślimaki.

Eksperci ostrzegają, że hordy mięczaków zmierzają ku domom i ogrodom w całym regionie. Zwłaszcza, że pogoda sprawia, iż mają świetne warunki do rozrodu. Przyczyniła się do tego łagodna, zeszłoroczna zima, a brak mrozu sprawił, że populacja ślimaków nie zmniejszyła się przed wiosną, która była wilgotna i mokra, co dodatkowo sprzyjało rozwojowi tych stworzeń.

Teraz trzeba podjąć działania mające na celu przejęcie kontroli nad rozrostem populacji ślimaków, ponieważ mięczaki te niszczą uprawy oraz rośliny i stwarzają wiele problemów, gdy dostaną się do domu. Dłuższe październikowe noce i wilgoć już teraz przyciągają całe grupy tych szkodników, a według ekspertów będzie ich jeszcze więcej.

Jak poradzić sobie ze ślimakami? Jest na to kilka sposobów. Jednym z nich jest zbieranie ich do czystego słoika. Przy wywabianiu mięczaków z kryjówek pomocne jest drewno położone na ziemi bądź podłodze lub starte warzywa – ziemniaki albo marchewka. W sklepach można tez kupić trutki na ślimaki, trzeba tylko uważać, aby nie zjadły je inne zwierzęta np. ptaki.
piątek, 07 października 2016 06:15
 Czytaj poprzedni artykuł:
Stan wyjątkowy na Florydzie. 1,5 miliona mieszkańców wezwano do ewakuacji
  Czytaj następny artykuł:
Czterech Azjatów usuniętych z samolotu za piosenkę o bombie