Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Księgowa ukradła swojemu pracodawcy 315 tys. funtów, które wydała na drogie ubrania i torebki
Księgowa ukradła swojemu pracodawcy 315 tys. funtów, które wydała na drogie ubrania i torebki
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Księgowa z West Midlands okradła swojego pracodawcę na ponad 315 tys. funtów. Pieniądze wydała na ubrania i torebki od znanych projektantów.

51-letnia Julie Sexton-Blythe była zatrudniona w zlokalizowanej w Hockley firmie Reliable Stamping. Swoją przestępczą działalność prowadziła od lutego 2015 do stycznia 2016 roku. W tym czasie przekierowywała pieniądze z konta oszczędnościowego firmy na swoje rachunki bankowe.

Sexton-Blythe została zatrudniona w Reliable Stamping w czerwcu 2014 roku. W ciągu pół roku wykorzystała swoją pozycję, by stworzyć dwa fałszywe konta, których nazwy przypominały nazwy prawdziwych dostawców. Dzięki nim transferowała pieniądze na swój rachunek w banku NatWest. W styczniu jej przełożeni podnieśli alarm, ponieważ zauważyli serię podejrzanych przelewów, które całkowicie wyczyściły konto firmowe - donosi Express and Star.

W trakcie przeszukania domu 51-latki w Severn Valley Caravan Park i znajdującego się przy Bridgnorth High Street salonu piękności, który oszustka nabyła latem tego roku, znaleziono ogromne ilości drogich ubrań, w tym futra, oraz takie akcesoria, jak torebki, paski i portmonetki.

Gdy oszustwa księgowej zostały wykryte przez West Midlands Police, kobieta tłumaczyła, że robiła to, by pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby, która zginęła w wypadku samochodowym pięć lat temu.

W poniedziałek przed Birmingham Crown Court Sexton-Blythe przyznała się do kradzieży i została skazana na 40 miesięcy więzienia.
środa, 21 grudnia 2016 17:07
 Czytaj poprzedni artykuł:
Zamach w Berlinie. Policja poszukuje Tunezyjczyka
  Czytaj następny artykuł:
PiS proponuje stworzenie systemu podobnego do brytyjskiego