Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands 37-latek z West Midlands skazany na więzienie za wyłudzenie domu socjalnego
37-latek z West Midlands skazany na więzienie za wyłudzenie domu socjalnego
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
37-letni Mbarak Abdallah z Moseley został skazany na karę szesnastu miesięcy więzienia za oszustwa w celu wyłudzenia domu socjalnego.

Podczas rozprawy, która miała miejsce 8 grudnia w Birmingham Magistrates Court mężczyzna przyznał się do dwóch oszustw – poświadczenia nieprawdy podczas wypełniania formularza dotyczącego bezdomności oraz wniosku o przyznanie lokum socjalnego. W rezultacie tego w 2012 roku Abdallah otrzymał znajdujący się przy Milston Close w Brandwood dom.

W 2014 roku Birmingham City Council dostał informację o oszustwach 37-latka. Sprawą zajęła się jednostka Internal Audit Fraud Team. Po przeprowadzeniu śledztwa okazało się, że Abdallah jest w rzeczywistości właścicielem nieruchomości, z której, jak twierdził wcześniej, został eksmitowany. W dodatku on sam wynajmował dom, a jego rodzina mieszkała w przyznanym przez council lokum.

W trakcie dochodzenia mężczyzna oddał dom przy Milston Close i jednocześnie odsiadywał wyrok za inne przestępstwo.

Radny Peter Griffiths, który jest członkiem jednostki ds. mieszkalnictwa powiedział, że w czasach, gdy zapotrzebowanie na mieszkania komunalne w Birmingham jest bardzo duże, Abdallah zdecydował się wykorzystać system dla własnych korzyści finansowych. Wyrok wydany przez sąd wysyła jasną wiadomość – oszustwa związane z wyłudzaniem lokali socjalnych traktowane są przez władze miasta bardzo poważnie.
piątek, 06 stycznia 2017 08:48
 Czytaj poprzedni artykuł:
Na zakupy w piżamach – oburzony klient interweniuje w Tesco
  Czytaj następny artykuł:
Kim Dzong-Un zapowiada wystrzelenie międzykontynentalnego pocisku balistycznego