Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands W West Midlands po 23 czerwca liczba przestępstw popełnianych z nienawiści wzrosła o 27 proc.
W West Midlands po 23 czerwca liczba przestępstw popełnianych z nienawiści wzrosła o 27 proc.
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Policja z West Midlands poinformowała, że po referendum w sprawie Brexitu wzrosła liczba przestępstw popełnianych z nienawiści.

Z danych policji wynika, że pomiędzy lipcem a wrześniem zeszłego roku zanotowano 923 takie przestępstwa. To o 27 proc. więcej w porównaniu z danymi za wcześniejszy kwartał (od kwietnia do czerwca).

West Mercia Police podaje, że w jej regionie zgłoszono 247 przestępstw, co stanowi 64-procentowy wzrost. Z kolei raport policji z hrabstwa Staffordshire pokazuje, że liczba przestępstw popełnionych z nienawiści wzrosła o 6 proc., do 237 przypadków.

Statystyki wskazują, że w całym kraju zaobserwowano 27-procentowy wzrost liczby tego rodzaju wykroczeń. To pierwszy kompletny obraz tego zjawiska zewidencjonowany po 23 czerwca 2016 roku przez policję z Anglii i Walii.

Equality and Human Rights Commission (EHRC) jest zdania, że państwo powinno przygotować się na możliwość dalszego wzrostu liczby „hate crimes”, który może nastąpić wraz z formalnym rozpoczęciem procesu wyjścia z Unii Europejskiej.
środa, 15 lutego 2017 11:12
 Czytaj poprzedni artykuł:
1 kwietnia wchodzą w życie nowe stawki road taxu
  Czytaj następny artykuł:
Konsul Generalny odwiedził Polaków w ośrodku deportacyjnym Campsfield House