Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Pomyłka w szpitalu w Birmingham – pacjent otrzymał potencjalnie śmiertelną dawkę leku
Pomyłka w szpitalu w Birmingham – pacjent otrzymał potencjalnie śmiertelną dawkę leku
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Pacjent jednego ze szpitali w Birmingham otrzymał przez pomyłkę cztery, potencjalnie śmiertelne zastrzyki w oko.

Do incydentu, który nigdy nie powinien się wydarzyć, doszło w Birmingham and Midlands Eye Centre w City Hospital. Przeprowadzone w tej sprawie dochodzenie wykazało, że pomyłka miała miejsce, ponieważ dwie osoby leczone ambulatoryjnie miały takie same imiona oraz daty urodzenia.

Pracownicy oddziału nieprawidłowo zidentyfikowali Pacjenta 1, który zjawił się w centrum i został odesłany na konsultacje, gdy wezwano Pacjenta 2. Pierwszej osobie omyłkowo zaaplikowano w każde oko po dwa zastrzyki Lucentis, które zapobiegają wzrostowi naczyń krwionośnych.

W międzyczasie drugi pacjent był poddawany serii badań, które okazały się zupełnie niepotrzebne. Błąd został wykryty dopiero o godzinie 17:30, gdy Pacjent 2 zapytał pielęgniarkę o to, kiedy dostanie zastrzyki.

W reakcji na to zdarzenie Sandwell and West Birmingham NHS Trust ustaliło nową procedurę, by mieć pewność, że do podobnych incydentów w przyszłości już nie dojdzie. Pacjenci czekający na inwazyjnie zabiegi będą otrzymywali specjalnie opaski na nadgarstki, a w poczekalni stworzona zostanie strefa dla osób przyjmujących zastrzyki.
piątek, 10 marca 2017 08:14
 Czytaj poprzedni artykuł:
W Wielkiej Brytanii powstanie park rozrywki wzorowany na Disneylandzie
  Czytaj następny artykuł:
Dziennikarz: Jak Pan będzie komunikował się z polskim rządem? D. Tusk: Po polsku