Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Nauczyciel ze szkoły w Sandwell skazany na więzienie za molestowanie ucznia
Nauczyciel ze szkoły w Sandwell skazany na więzienie za molestowanie ucznia
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Zapadł wyrok w sprawie nauczyciela, który molestował na tle seksualnym ucznia ze szkoły podstawowej w Sandwell. Mężczyznę skazano na cztery lata więzienia.

Podczas rozprawy, która odbywała się przed Wolverhampton Crown Court poinformowano, że oskarżony Thomas Lawrence zabrał swojego ucznia w takie miejsce w klasie, z którego nie mógł być widziany przez inne dzieci oraz asystenta. Następnie w nieodpowiedni sposób dotykał chłopca przez jego ubranie i pod nim – donosi Express and Star.

Podczas ogłaszania wyroku w sprawie 28-latka sędzia Michael Challinor powiedział, że jako nauczyciel Lawrence miał zapewnić uczniowi bezpieczeństwo, a zamiast tego nadużył jego zaufania i molestował go na tle seksualnym. Sytuację pogarsza fakt, że dotykał go w obecności innych dzieci. Zdaniem sędziego Lawrence już nigdy nie może zostać dopuszczony do pracy z młodocianymi.

Nauczyciel nie przyznał się do dwóch zarzutów napastowania poprzez dotykanie, ale w kwietniu po czterodniowym procesie uznano go za winnego. Lawrence otrzymał uprawnienia nauczycielskie w 2015 roku. Sprawa molestowania wyszła na jaw, bo jego ofiara poskarżyła się swojej matce, a kobieta skontaktowała się ze szkołą.

Mężczyzna został zawieszony w obowiązkach i aresztowany. Podczas przeszukania jego domu znaleziono zdjęcia dzieci, a w laptopie informacje o tym, że wyszukiwał w internecie dziecięcą pornografię. Nie znaleziono żadnych fotografii przedstawiających jego uczniów.
piątek, 12 maja 2017 09:44
 Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjczycy drudzy w Europie pod względem upijania się na umór
  Czytaj następny artykuł:
Trzech mieszkańców Walii skazanych za pobicie Polaka