Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Uczniowie akademii z West Midlands obrzucili inspektorów Ofsted jedzeniem
Uczniowie akademii z West Midlands obrzucili inspektorów Ofsted jedzeniem
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Znajdująca się na terenie West Midlands Willenhall E-ACT Academy otrzymała od Ofsted ocenę nieodpowiednią. Inspektorzy, którzy odwiedzili szkołę napisali na jej temat miażdżący raport.

Do E-ACT Academy uczęszcza ponad 1,3 tys. uczniów. Po wizycie w placówce Ofsted postanowił o zastosowaniu wobec niej specjalnych środków.

W raporcie z kontroli, która odbyła się w dniach 7-8 marca tego roku czytamy, że jedna trzecia uczniów klas od 7 do 11 jest stale nieobecna na zajęciach. Dodatkowo uczniowie nie okazują nauczycielom należytego szacunku. Odczuli to na własnej skórze inspektorzy Ofsted, którzy podczas wizyty zostali obrzuceni jedzeniem i byli potrącani na korytarzach przez niesfornych wychowanków szkoły – donosi Express and Star.

Kontrolerzy stwierdzili też, że uczniowie nie czują się w akademii bezpieczni, a zajęcia lekcyjne są regularnie zakłócane przez nieodpowiednie zachowanie dzieci. W latach 2015-2016 70 proc. nauczycieli odeszło z tej placówki.

Pracownicy Ofsted znaleźli również śmieci oraz wymalowane na wewnętrznych ścianach akademii graffiti. Okazało się też, że uczniowie zamiast odbywać po lekcjach karę za złe zachowanie, gromadzili się na klatkach schodowych.
poniedziałek, 15 maja 2017 07:01
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania staje się coraz bardziej świecka – prawie 50 proc. mieszkańców jest niereligijnych
  Czytaj następny artykuł:
Importowany z Polski bekon sprzedawali jako brytyjski – farmerzy usłyszeli kary