Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Niewybuch z okresu drugiej wojny odkryty w Dudley
Niewybuch z okresu drugiej wojny odkryty w Dudley
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Kolejny niewybuch odkryty na terenie West Midlands. Tym razem ładunek pochodzący z czasów drugiej wojny światowej znaleziono wczoraj w Dudley na Stickley Lane.

Małe, zardzewiałe urządzenie zostało znalezione przez kobietę sadzącą fasolę wielokwiatową. Gdy kopała w ziemi natrafiła na coś twardego. Mieszkanka postanowiła wezwać West Midlands Police, która skontaktowała się z wojskową jednostką saperską – Explosive Ordnance Team – by zająć się urządzeniem najszybciej, jak to możliwe – pisze Express and Star.

Funkcjonariusze oddzielili teren policyjną taśmą, a mieszkańcy pobliskich domów zostali ewakuowani. Na inne trasy przekierowano autobusy jeżdżące w tej okolicy. Saperzy opuścili miejsce zdarzenia przed godziną 14:00.

Odkrycia dokonano kilka dni po tym, jak ogromną bombę z tego samego okresu znaleziono na Aston Expressway w Birmingham. Drogi zamknięto, a mieszkańców ewakuowano. Dokonano też kontrolowanej detonacji tego ładunku.

Radny z okręgu Coseley East Star Anderton powiedział, że jest zszokowany tym, że bomba została odkryta niemal 70 lat po zakończeniu wojny. Jest to martwiące, zwłaszcza w kontekście zdarzeń z Birmingham. Mężczyzna się zastanawia, ile jeszcze takich ładunków znajduje się na terenie West Midlands.
piątek, 19 maja 2017 07:08
 Czytaj poprzedni artykuł:
22-latek ranny w ramię w trakcie strzelaniny w Sparkbrook
  Czytaj następny artykuł:
Samochód uderzył w most na M6 powodując ogromne korki w popołudniowych godzinach szczytu