Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wyciek dokumentów z Home Office - koniec ze swobodą przemieszczania się dla imigrantów z UE
Wyciek dokumentów z Home Office - koniec ze swobodą przemieszczania się dla imigrantów z UE
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Brexit sprawi, że w Wielkiej Brytanii drastycznie zmniejszy się liczba nisko wykwalifikowanych imigrantów. Jest to plan mający na celu zakończenie masowej migracji na Wyspy.

Z dokumentów, które wyciekły z Home Office wynika, że pracodawcy będą musieli w pierwszej kolejności zatrudniać Brytyjczyków. Konkretne ograniczenie w liczbie nisko wykwalifikowanych imigrantów może zostać wprowadzone w marcu 2019 roku, gdy UK opuści unijną wspólnotę.

Nieposiadający wysokich kwalifikacji pracownicy z zagranicy będą mogli liczyć jedynie na roczną lub dwuletnią wizę, tymczasem profesjonaliści otrzymają prawo aplikowania o wizy pięcioletnie.

Aby brytyjscy pracownicy byli traktowani preferencyjnie, firmy będą musiały zdawać rygorystyczne testy potrzeb ekonomicznych, zanim przeprowadzą rekrutację wśród słabo wykształconych imigrantów z UE – donosi The Guardian.

W dokumencie zawarto też plany stopniowego wprowadzania nowego systemu, który sprawi, że większość przyjezdnych z państw wspólnoty nie będzie posiadała prawa do osiedlenia się w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo w życie wejdą obostrzenia dotyczące sprowadzania swoich krewnych do UK. Potencjalnie może to doprowadzić do rozdzielenia tysięcy rodzin.

Każdy obywatel kraju członkowskiego Unii Europejskiej będzie musiał okazywać paszport podczas przekraczania brytyjskiej granicy. Autorzy dokumentu proponują również wprowadzenie tymczasowego biometrycznego pozwolenia na osiedlenie się w UK dla każdego przybysza z UE, który planuje przebywać na Wyspach przez dłużej niż kilka miesięcy.

W dokumencie przewiduje się również zmiany dotyczące możliwości sprowadzania do UK swoich małżonków. Chcący tego dokonać imigrant z UE, będzie musiał zarabiać co najmniej 18,6 tys. funtów rocznie. Takie restrykcje obowiązywały do tej pory w przypadku obywateli brytyjskich chcących ściągnąć do UK rodzinę z zagranicy.
środa, 06 września 2017 07:57
 Czytaj poprzedni artykuł:
Policja z West Midlands: w regionie działa 84 zorganizowanych grup przestępczych
  Czytaj następny artykuł:
UWAGA: Mężczyzna próbował porwać 12-latkę w Kings Norton