Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Zabrali syna ze szkoły, bo jego kolega był "transpłciowym dzieckiem"
Zabrali syna ze szkoły, bo jego kolega był "transpłciowym dzieckiem"
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W jednej ze szkół na Isle of Wight rodzice wypisali ze szkoły syna, kiedy dowiedzieli się, że w klasie chłopca znajduje się dziecko utrzymujące, że jest transpłciowe. Małżeństwo planuje również pozwać szkołę.

Sally i Nigel Rowe zabrali swojego sześcioletniego syna z Church of England school, po tym, jak powiedział, że jego kolega czasami się ubiera jak chłopiec a czasami jak dziewczynka. Dziecko mówiło, że jest transpłciowe.

"Środowisko szkolne nie jest najlepszym miejscem do takiego sposobu wyrażania siebie" - uważa Nigel Rowe. Uważamy, że niewłaściwe jest zachęcanie tak młodych dzieci do okazywania oznak transpłciowości. Chłopcy to chłopcy, a dziewczynki to dziewczynki". Pomimo tego co twierdzi dyrektor szkoły, nie wierzymy, aby mieli na względzie dobra zarówno ich dziecka, jak i innych uczniów - pisze Daily Mail.

Pełnomocnicy rodziny odrzucają argumenty szkoły, która opiera się na zapisie ustawy równościowej z 2010 roku, tłumacząc, że prawne uznanie ponownego określenia płci przysługuje osobom od 18. roku życia.

Rodzice dziecka twierdzą, że ich punkt widzenia jest podzielany przez wielu innych, którzy nie wyrażają własnego zdania w obawie o oskarżenie o dyskryminację osób transpłciowych. Ich syn uczy się teraz w domu wraz ze ośmioletnim bratem, który również został zabrany ze szkoły.
środa, 13 września 2017 18:58
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna ugodzony nożem w nogę - policja aresztowała czterech nastolatków
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna napastował nastolatkę w autobusie numer 11