Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 59 ofiar masakry w Las Vegas, setki rannych.
59 ofiar masakry w Las Vegas, setki rannych.
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Wzrosła liczba poszkodowanych podczas masakry na koncercie w Las Vegas. Zginęło 59 osób, a ponad 500 jest rannych.
Początkowo podawano, że zginęły 2 osoby a kilkanaście osób zostało rannych. Jednak widząc dramatyczne nagrania z miejsca festiwalu można było się spodziewać, że bilans ataku będzie dużo bardziej tragiczny. Publiczność nie miała żadnej osłony przez pociskami, które leciały z nieznanego kierunku. Część rzuciła się do ucieczki, inni padli na ziemię.

Według Policji napastnik to 64-letni Stephen Paddock, strzelał on z okna hotelu. Amerykańskie media piszą o największym ataku pojedynczego napastnika w historii USA.
Szeryf Joseph Lombardo poinformował na konferencji prasowej, że w domu Stephena Paddocka w miejscowości Mesquite, położonej 120 km od Las Vegas, policja znalazła 18 sztuk broni palnej, materiały wybuchowe i tysiące sztuk amunicji, a także urządzenia elektroniczne, które są teraz badane.

W samochodzie Paddocka odkryto znaczną ilość azotanu amonu, który może być wykorzystany do budowy ładunków wybuchowych. W pokoju hotelowym, z którego 64-letni Stephen Paddock strzelał do uczestników koncertu, znaleziono co najmniej 17 sztuk broni.

Jak ustalono, do tej pory zamachowiec z Las Vegas nie wchodził w konflikty z prawem. Prowadzący śledztwo nie mają żadnej hipotezy, dlaczego Paddock, który z wyjątkiem kilku mandatów za wykroczenia drogowe nie miał nigdy konfliktów z prawem, dokonał tak wielkiej masakry.

Policja w Las Vegas poinformowała, że do tej pory nie znaleziono żadnych powiązań pomiędzy Stephenem Paddockiem a jakąkolwiek międzynarodową organizacją terrorystyczną.wtorek, 03 października 2017 07:14
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wielorazowe torby na zakupy mogą powodować zatrucie pokarmowe
  Czytaj następny artykuł:
Bójka Polaków w Belgii. Zdemolowali ulice Antwerpii