Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Boris Johnson mówi, że Polacy są mile widziani w UK i mogą zostać po brexicie
Boris Johnson mówi, że Polacy są mile widziani w UK i mogą zostać po brexicie
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Polacy, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii są tutaj bardzo mile widziani i mogą zostać po brexicie - powiedział minister spraw zagranicznych Boris Johnson. Oświadczenie to wygłosił podczas konferencji z udziałem polskiego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.

Johnson powtórzył kluczowy dla jednego miliona Polaków zamieszkujących UK przekaz: „Zostańcie tu. Jesteście mile widziani”. Dodał też, że należy przyspieszyć negocjacje pomiędzy brytyjskim rządem, a Unią Europejską. Ostatnia runda rozmów dotyczących brexitu ponowie zakończyła się patem.

W kwestii impasu Boris Johnson uważa, że należy poczekać i zobaczyć co się stanie. Wielka Brytania przedstawiła bardzo dobrą ofertę. Odnośnie rozmów i postępu, jaki można poczynić, minister pozostaje optymistą.

Szef resortu spraw zagranicznych odniósł się też do ostatniej wypowiedzi Theresy May o braku porozumienia. Jego zdaniem premier wyraziła się bardzo jasno i umowa z UE zostanie zawarta, negocjatorzy pracują, aby osiągnąć bardzo dobre warunki. Jednakże należy także poczynić właściwe przygotowania na wypadek braku porozumienia. To odpowiedzialne postępowanie i rząd zamierza to zrobić.
piątek, 13 października 2017 07:05
 


Komentarze 

-5 #1 zwierzakfm 2017-10-13 08:50
dzięki Borys, jesteś klawy gość :)
-2 #2 brawo21 2017-10-13 16:54
Borys powiedzial a na zdjeciu tramp.

Czytaj poprzedni artykuł:
Dwa wypadki spowodowały chaos na autostradzie M5
  Czytaj następny artykuł:
Nastolatek pobity w Tudor Grange Park w Solihull