Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania "Jesteś taka głupia... Jak ja mogę Cię kochać?" - rusza kampania nt. przemocy domowej w UK
"Jesteś taka głupia... Jak ja mogę Cię kochać?" - rusza kampania nt. przemocy domowej w UK
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
„Jesteś taka głupia. Jak ja mogę cię kochać?” „Jeśli mnie zostawisz, zabiorę ci dziecko!” „Bóg ci tego nie wybaczy…”

Brzmi znajomo? Jeśli podobne słowa ciągle padają z ust twojego partnera, to prawdopodobnie jesteś ofiarą przemocy domowej – przekonują organizatorki kampanii „Przemoc to nie tylko” zrzeszone w ramach Polish Women Support Network.

Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia w roku 2016 co trzecia kobieta na świecie doświadczała przemocy ze strony partnera. 25 listopada – w Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet – Polki mieszkające w Wielkiej Brytanii włączają się w 16-dniową akcję, której celem jest uwrażliwienie polskiej społeczności na problem przemocy domowej i ośmielenie ofiar do zasięgnięcia pomocy.

- Przemoc domowa jest przede wszystkim kojarzona z przemocą fizyczną. Tymczasem sprawca może uciekać się do bardziej wyrafinowanych metod manipulacji i kontroli, które nieraz bolą dużo
bardziej niż uderzenia
- mówi Magda Czarnecka, koordynatorka kampanii, która kładzie nacisk również na inne rodzaje przemocy: emocjonalnej, finansowej, seksualnej czy religijnej.

Chcemy uświadomić kobiety, że przemoc może zaczynać się właśnie od takich pozornie niewinnych docinek, które konsekwentnie powtarzane obniżają ich samoocenę, kontrolują zachowanie i zniekształcają obraz sytuacji, powodując poczucie strachu i wstydu – zaznacza Czarnecka, dodając, że problem jest szczególnie widoczny na emigracji, gdzie ofiara bywa odcięta od najbliższej rodziny i przyjaciół oraz zależna finansowo od partnera Osią działań informacyjnych w ramach akcji jest hasztag #przerwijmilczenie, nawiązujący do sukcesu akcji dotyczącej molestowania seksualnego #jateż #metoo.

Polki mieszkające w Wielkiej Brytanii i doświadczające przemocy domowej mają do dyspozycji polski telefon zaufania: 0 800 061 4004.

Dzwoniąc na ten numer, ofiara przemocy czy członek jej rodziny czy znajomi zaniepokojeni sytuacją mogą liczyć na indywidualne podejście i profesjonalną pomoc – mówi Ewa Wilcock prowadząca polskojęzyczną linię, która jest czynna dwa razy w tygodniu, w środy w godz. 9.30-14.30 i piątki w godz. 9.30-12.30.



Organizatorem kampanii jest Polish Women Support Network. To oddolna, społeczna inicjatywa pracowników i wolontariuszy pomagających polskim ofiarom przemocy domowej w Wielkiej Brytanii. Nieformalne zrzeszenie zawiązało się w lutym tego roku i początkowo obejmowało 10 organizacji ze Szkocji, wliczając Centrum Feniks – organizację charytatywną w Edynburgu, inicjatora grupy. Obecnie PWSN ma 15 członków statutowych, wliczając kluczowe organizacje pomocowe w Anglii. Partnerami inicjatywy są też lokalne punkty Womens\' Aid oraz policja.

Informacje na temat kampanii będą publikowane na bieżąco na Facebooku.
wtorek, 21 listopada 2017 10:07
 


Komentarze 

+12 #1 Lumb 2017-11-21 18:01
...Pod przemoc domowa pociągnięto wszystko, więc nie mów przypadkiem, że zupa była za słona, nie odważ się pomyśleć aby wyrazić swoją opinię o ubiorze, fryzurze, koleżance, koledze, rodzinie, itd. Obyś czasem nie przyczynił się do złego samopoczucia ,,swojej żony'', kłótnie czy sprzeczki to przeciez nienormalny objaw patologii, to się nie może dziać w normalnym życiu, ma być jak w bajce, jak w filmie, uczuciowo, finansowo, sexsualnie. Masz być tym kim wymarzyla sobie twoja ,,towarzyszka zycia'', chroniona przez telefony alarmowe, doswiadczone koleżanki, rzesze feministycznych towarzyszek niedoli, gotowych bronić ja wszędzie, nie zapominaj o gotowych do interwencji funkcjonariuszk ach policji, które nie muszą słuchać historii twojej ukochanej, one już wiedzą jak jest i kim jesteś. Jeżeli nawet pozbawiles się już wszystkiego co ksztaltowalo twoje ja i ,, towarzyszka zycia'' jest zadowolona, nie jest powiedziane że do wymarzonego związku nie wkradnie się nuda i telefon alarmowy tez będzie pomocny. Nowy partner na pewno będzie lepszy, tez da się przerobić na sługę bez prawa głosu, uczuć ale co najważniejsze z kasa, no i musi być cudzoziemcem. Czarny, śniady czy rudy, chrześcijanin, muzulmanin,hind us,zyd, niewierzacy nie będzie wywoływał strachu swoimi krokami. Juz nie będzie się bała....odcięte od rodziny i przyjaciół meczeniczki ze smartfonami w kieszeni z kontami na fb i aplikacjami viber, Skype itp...24/7 w kontakcie z najbliższymi.
+10 #2 Lumb 2017-11-21 18:02
Jednak prawda o tej propagandzie jest inna.
Jak pięknie wyglądają różnokolorowe rodziny bez tradycji i religii gdzie kobieta jest tak chętnie wysłuchiwna przez wszystkich w swojej niedoli.

To specjalne działania aby rozbić rodziny ( nie tylko polskie ) , bo łatwo sterować oglupialymi ludźmi wychowanymi przez propagandę bez ojców ale z roznokolorowym rodzeństwem.
Wartości takie jakie były od setek lat wśród naszych dziadków to zaścianek, teraz Europa nas edukuje, geye, lesbijki adopcja i wychowywanie dzieci w takich środowiskach a ostatnio trzecia płeć. To wszystko ze sobą się wiąże i propaguje społeczeństwo nijakie ,, motloch '' ale jeszcze zatesknimy za normalnoscia, za tradycja i wartościami.
+11 #3 Lumb 2017-11-21 18:03
Ci którzy odpowiedzialni są za ta ,, rewolucję kulturowa,, , Ci co pociągają z sznurki z za kurtyny, śmieją się do rozpuku z upadku morale, religii, śmieją się z motlochu.

Cytat z artykułu Doroty Kosko ''Emigracja z innej strony'' :
,,Polowanie.
Jakoś tak dziwnie bywa, że Polki wyjeżdżając z mężami/partnerami na Wyspy częściej odchodzą od nich. Oczywiście do bogatych obcokrajowców. Ileż to rozbitych związków właśnie z tego powodu tu widziałam! Potem my, Polacy (panowie) rozgoryczeni porzuceniem i doprawieniem rogów rozpowiadają o swoich byłych - jedynych i na całe życie kobietach: jakie to są łatwe złe i niedobre. A nas po prostu rozchwytują! Wow! Jakaż to wspaniała okazja! Wyjechać do Anglii, usidlić bankowca, czy maklera i żyć sobie w dostatku, zamiast z nieudacznikiem, którego ledwo co przyjęli na nocną zmianę do fabryki? Prawda? A jeszcze jak nie daje prezentów i wycieńczony po dwunastu godzinach harówki nie ma siły popłakać z nami przy melodramacie? Starszy Anglik na pewno wie jak rozpuścić kobietę, to nic, że po pracy najpierw będzie odwiedzał pobliski pub, to nic, że będzie się ślinił na biuściastą barmankę. ,,
+11 #4 Lumb 2017-11-21 18:04
I troche statystyki :

Jak pokazują statystyki spośród 21 tysięcy dzieci rodzonych na Wyspach każdego roku przez polskie matki już prawie jedna czwarta ma ojców pochodzących z innych państw. Najwięcej jest wśród nich Brytyjczyków, a tuż za nimi przedstawiciele krajów afrykańskich i azjatyckich. Z roku na rok ta liczba rośnie. W przypadku polskich mężczyzn sytuacja wygląda inaczej. Nie są tak odważni w swoich wyborach. Aż 90 proc z nich ma dziecko z wywodzącą się z naszego kraju partnerką. Podobne zjawisko można zaobserwować również w grupach imigranckich z innych państw Europy środkowo-wschodniej.

Źródło . Polish Express News.
+10 #5 Lumb 2017-11-21 18:14
Cytat z artykułu ,, Rozwiązała jak Polka z Uk''

Polskie imigrantki przyjeżdżające do Wielkiej Brytanii stają się na Wyspach bardziej rozwiązłe i częściej decydują się na ryzykowne zachowania seksualne - wynika z najnowszych badań przeprowadzonyc h przez Polski Uniwersytet na Obczyźnie.

Jak więc wygląda życie seksualne Polek za granicą? Raport z badań wskazuje, że młode kobiety z Polski uprawiają seks w UK czterokrotnie częściej, niż w „surowej, katolickiej ojczyźnie”, czyli przed przeprowadzką. Co ciekawe, mają też większą ochotę na eksperymenty w łóżku - znacznie częściej angażują się w stosunki z wieloma partnerami naraz. Są też bardziej skłonne do oszukiwania swojego partnera.

Źródło Polish Express News
+10 #6 Lumb 2017-11-22 02:26
... Idąc propagandowym tropem kobiet ucisnionych, pragne zwrócić uwagę i zastanowić się nad ciekawa rzeczą. Kobieta, ,,uratowana'' przed polskim mezczyzna POTWOREM,może liczyć na nieograniczona pomoc angielskiego państwa i setki instytucji przez nie dotowanych a ,,POTWORA'' po osadzeniu, zostawia się samemu sobie aby mógł zacząć nowe ,,polowanie'' i tak polki po ucieczce od POTWORA trafiają do innego POTWORA po przejściach ale już uteperowanego z kartoteka no i NIE POLAKA a to liczy się przeciez najbardziej....

BO TAK NAPRAWDE, NIE CHODZI O POTWORY ALE O TO ABY JUZ NIE MIEĆ ,,KOMPLEKSU POLKI'' I STAĆ SIĘ EUROPEJKA

....cokolwiek to ma oznaczać....żal tylko zwichrowanych dzieci i utraty ich polskości....CEL ZOSTAŁ OSIAGNIETY...
+3 #7 Thorgal 2017-11-25 10:09
Link lepiej tego nie mógłbym. Chciałem coś podobnego napisać. Mam podobną trochę sytuację. Moja żona mimo podpisanej zgody na chrzest i katolickie wychowanie syna chce go przerobić na jehowego. I wszystkie instytucje w Anglii mają to w dupie.
+2 #8 Lumb 2017-11-26 05:59
mozliwa pomac dla kolegi....
http://dzielnytata.pl/

Czytaj poprzedni artykuł:
Zablokował samochodem wejście do fabryki, pracownicy przestawili auto wózkiem widłowym
  Czytaj następny artykuł:
32-letni Polak poszukiwany przez policję w związku z serią włamań


Montaz anten satelitarnych