Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Panika w londyńskim metrze, 16 osób rannych
Panika w londyńskim metrze, 16 osób rannych
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Sprzeczka dwóch mężczyzn na peronie stacji metra Oxford Circus była przyczyną alarmu terrorystycznego i paniki, w której efekcie 16 osób zostało rannych - poinformowała londyńska policja.

Incydent wydarzył się tuż przed godziną 17. Z pierwszych informacji, wynikało, że na stacji padły strzały. Poproszono ludzi, by ją opuścili. Zamknięto także klientów w pobliskich barach i sklepach. Wybuchła panika. Ludzie, uciekając ze stacji, przepychali się i tratowali nawzajem.

Na miejsce skierowano uzbrojonych funkcjonariuszy oraz trzy wozy straży pożarnej. Londyńska policja apelowała, by unikać tej okolicy. Tym, którzy byli już na miejscu, zaleciła, by szukali schronienia wewnątrz budynków. Nie wykluczano związków z terroryzmem. Ewakuowano i zamknięto stację metra Oxford Circus i Bond Street.

Wczoraj informowano o jednej rannej osobie. Teraz wiadomo, że obrażenia poniosło aż 16 osób. Siedem z nich opatrzono na miejscu, osiem - z niegroźnymi obrażeniami przewieziono do szpitali. Najciężej rannego, z połamanymi nogami, przewieziono do centrum leczenia tego typu urazów.
sobota, 25 listopada 2017 07:48
 Czytaj poprzedni artykuł:
Chciał zrobić zdjęcie słoniowi. Zwierzę go zadeptało na śmierć
  Czytaj następny artykuł:
9 mln funtów odszkodowania dla matki, która przez błąd lekarza urodziła chore dziecko