Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polacy ruszyli po pieniądze. Dostaje się nawet £3000 na osobę.
Polacy ruszyli po pieniądze. Dostaje się nawet £3000 na osobę.
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   

Konto bankowe w Wielkiej Brytanii to podstawa. Jest ono niezbędne do otrzymywania wynagrodzenia za wykonaną pracę oraz opłacania rachunków i czynszu za mieszkanie. Jego założenie jest proste i szybkie. Jak jednak pokazuje praktyka, wiele osób w czasie zakładania rachunku bankowego w Wielkiej Brytanii pada ofiarą sprzedaży w złej wierze. W ostatnich latach na jaw wyszła kolejna afera z brytyjskimi bankami, które bezprawnie sprzedawały konta płatne lub ubezpieczone milionom swoich klientów, w tym Polakom. Posiadacze tego typu rachunków dziś domagają się wysokich odszkodowań i zwrotu ponoszonych przez lata kosztów. Zobacz koniecznie czy Ty też możesz się ubiegać o rekompensatę finansową z brytyjskiego banku.

Płatny rachunek w brytyjskim banku

W Wielkiej Brytanii konto bankowe to podstawa. Bez niego życie na Wyspach jest niemożliwe. Brytyjskie banki wiedząc o tym, przez lata wzbogacały się na niewiedzy i nieznajomości języka oraz przepisów przez swoich klientów. Zamiast darmowego rachunku bankowego sprzedawały konta płatne, których prowadzenie podlegało opłacie. W ramach rachunku opatrzonego najczęściej nazwą Gold lub Silver oferowały dodatkowe usługi takie jak ubezpieczenie telefonu czy samochodu, lub też obiecywały, że otrzymanie kredytu lub karty kredytowej będzie prostsze. Banki sprzedając takie konta, zarabiały, dlatego też ich pracownicy chętnie i zbyt intensywnie sprzedawały usługi tysiącom klientów bez względu na to, czy mogli oni, czy też nie mogli skorzystać z dodatkowych udogodnień w ramach pakietu PBA. Takie praktyki przez Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii zostały uznane za nielegalne.


Banki brytyjskie oddają pieniądze Polakom

Ze względu na nieznajomość procedur a często także i słabą znajomość języka Polacy przebywający na Wyspach często padali ofiarą bezprawnego zakładania kont płatnych. Wiele z nich przez lata co miesiąc opłacało rachunek bankowy, nie korzystając z dodatkowych opcji, a nawet nie wiedząc, że pobierane są od nich jakieś pieniądze. Wysokość opłat uzależniona była od banku i rodzaju posiadanego rachunku. W przypadku pakietów płatnego konta mówimy o opłacie nawet 25 funtów miesięcznie, co w przeliczeniu daje 300 funtów rocznie i odpowiednio 3000 funtów za 10 lat.


Zobacz ile odzyskasz? KLIKNIJ TU!

Sprawdź, czy należy Ci się zwrot >>>


Wraz z wybuchem afery bankowej brytyjski Sąd Najwyższy stwierdził, że bezprawnie pobrane pieniądze mają zostać zwrócone właścicielom. Co więcej, mogą oni ubiegać się również o odszkodowanie i rekompensatę od banku. Zielone światło od Sądu Najwyższego sprawiło, że Polacy na Wyspach zaczęli lawinowo starać się o zwrot opłat za prowadzenie rachunku bankowego.


Nęceni wizją szybkiego zwrotu wnioski wypełniali i wysyłali samodzielnie. Niestety tu po raz kolejny do głosu doszla nieznajomość przepisów w UK. Źle wypełnione, słabo umotywowane lub z błędami formalnymi wnioski zostały odrzucone. Kolejny raz zgodnie z prawem brytyjskim o zwrot nie można się ubiegać. Często zdarzały się też sytuacje, że chociaż wniosek był dobrze wypełniony, bank wypłacał na mocy porozumienia z klientem znikomą kwotę. Jest to wynik sprawnego działania bankowych pracowników, którzy za wszelką cenę próbują wynegocjować z właścicielem konta jak najniższą kwotę zwrotu w zamian za np. szybką wypłatę. Polacy, którzy samodzielnie starali się o zwrot, czują się więc poszkodowani i ponownie oszukani.


Zobacz ile odzyskasz? KLIKNIJ TU!

Sprawdź w 15 sekund ile zwrotu odzyskasz >>>

Zupełnie inne odczucia mają ci, którzy sprawę powierzyć w ręce specjalistów z Harvard Claims. Zwrot poniesionych opłat na ich konto wpłynął nie tylko szybko, ale i został powiększony o odszkodowanie i rekompensatę. Jak mówią klienci Harvard Claims, formalnościami zajęli się specjaliści, a oni tylko czekali na przelew z banku. Rekordzistą udało się uzyskać nawet kilka tysięcy funtów.


Wylicz swój zwrot w 15 sekund >>>


Kliknij TUTAJ aby wyliczyć zwrot >>>


Artykuł Sponsorowany

poniedziałek, 08 stycznia 2018 09:54
 Czytaj poprzedni artykuł:
Młody rowerzysta potrącony przez samochód w Yardley Wood - trwają poszukiwania sprawcy
  Czytaj następny artykuł:
Cudem odzyskała pieniądze, które przypadkowo wyrzuciła do śmieci


Montaz anten satelitarnych