Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Kierowcy powinni być karani za przekroczenie prędkości nawet o 1 mph - uważa szef brytyjskiej drogówki.
Kierowcy powinni być karani za przekroczenie prędkości nawet o 1 mph - uważa szef brytyjskiej drogówki.
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Wysoki rangą policjant domaga się surowszego traktowania kierowców przekraczających limit prędkości

Nadkomisarz Anthony Bangham wzywa do tego, aby zaprzestać stosowania dziesięcioprocentowego buforu przy karaniu kierowców. Jednocześnie uważa, że specjalne kursy uświadamiające o zasadach prawidłowej jazdy są zbyt często stosowane kosztem punktów karnych oraz mandatów.

Obowiązujące obecnie wytyczne sugerują, że policjanci powinni karać tylko tych kierowców, którzy przekroczyli prędkość o 10 proc. plus 2 mph.
Przykładowo w terenie oznaczonym limitem prędkości wynoszącym 30 mph poruszają się z prędkością powyżej 35 mph.

Bangham jest zdania, że przyłapani na gorącym uczynku kierowcy nie powinni narzekać na policjantów.

Teraz szef West Mercia Police opublikował na blogu wpis, w którym tłumaczy, że ograniczenie jest ograniczeniem, ale celem policji nie jest ściganie zmotoryzowanych, którzy przekroczyli prędkość o 1 mph i ciąganie ich po sądach. To powinno być proporcjonalne, tak jak do tej pory i poprzedzone odpowiednimi działaniami.

Bangham dodaje, że skupianie się na tej 1 mph odciąga uwagę od tego, co rzeczywiście chciał powiedzieć - kierowcy nie mogą zakładać, że wolno im bezkarnie przekraczać dozwoloną prędkość.
poniedziałek, 05 lutego 2018 17:07
 


Komentarze 

0 #1 adam806 2018-02-06 13:13
To jakies ciapackie nazwisko. Powinnien najpierw nauczyc swoich ziomali bo to oni jezdza jak swiete k....!!!! I lapac tych ktorzy jezdza na stliczki. Nie pochwalam lamania prawa ale ...
+2 #2 edmun 2018-02-06 15:48
"Obowiązujące obecnie wytyczne sugerują, że policjanci powinni karać tylko tych kierowców, którzy w terenie oznaczonym limitem prędkości wynoszącym 30 mph poruszają się z prędkością 35 mph"

Biorąc pod uwagę to zdanie, to można jechać 72 mile na godzinę aby nie zostać ukaranym.

Czytaj poprzedni artykuł:
24-latek skazany na dożywocie za zabicie swojego sąsiada
  Czytaj następny artykuł:
Homebase może zwolnic nawet 2 tys. pracowników