Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Sztorm Emma nad Wielką Brytanią - władze wzywają na pomoc armię
Sztorm Emma nad Wielką Brytanią - władze wzywają na pomoc armię
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W związku z panującymi w Wielkiej Brytanii warunkami pogodowymi, do pomocy mieszkańcom oddelegowano żołnierzy. Mają za zadanie uratować setki kierowców, którzy utknęli na drogach.

Armia pomaga policjantom z Greater Manchester w uwolnieniu kierowców, których śnieg uwięził na autostradzie M62.

Funkcjonariusze informują o dwóch poważnych incydentach mających miejsce w hrabstwach Hampshire oraz Avon i Somerset. W tych częściach kraju śnieżyce sprawiły, że ruch drogowy został wstrzymany. To nie jedyne problemy, bowiem w innych partiach UK pasażerowie utknęli w nieogrzewanych pociągach.

Zima sprawiła, że lotniska odwołują loty, a normalne funkcjonowanie pociągów jest zaburzone. Zamknięto również tysiące szkół.

Obecnie w Wielkiej Brytanii w mocy jest aż dziesięć ostrzeżeń dotyczących ciężkich warunków pogodowych. Ostatnie z nich obowiązuje do poniedziałku do godziny 23:55.
piątek, 02 marca 2018 10:36
 


Komentarze 

+8 #1 Lumb 2018-03-03 20:57
...to co sie dzieje w gb, w zwiazku z ,,atakiem zimy '' jest niesamowite....Ukazuje nam to, jak nie tylko sluzby odpowiedzialne za bezpieczenstwo platnikow...,,narodu''.... reaguja w momentach zagrozenia, ale i inne...W SYTUACJI SNIEGU I ZIMY,... NIE DZIALAJA PODSTAWOWE SLUZBY PUBLICZNE....!!!....POGOTOWIE, POLICJA, STRAZ....swiat nagle przestaje sie krecic w temp -2C...co by bylo przy minus 20-stu ?.....Odsniezanie ulic nie funkcjonuje, chodnikow to mzonka, ludzie chodza ulicami jak by sami podkladali sie pod nadjezdzajace samochody....to nie czyni nikogo winnym w counsilu tym czy owym ...ale jak bedzie krzywda w rodzinie gdy mina mrozy to co innego !!!...Innymi slowy....ANGLIA totalnie nie przygotowana na zime...ale nie o tylko zime chodzi...nie przygotowana na wszystko to, co inne co, niesie los...nie ma odpowiedzialnyc h i nie ma sluzb...nikt, nie ponosi odpowiedzialnos ci....nieodsniezone ulice i stluczki samochodowe - to nie wina urzedu miasta - rachunek poniesiemy My, platnicy ubespieczen......zlamana noga na nieodsniezonym chodniku - zaplacimy MY...podniosa skladki, ludzie stojacy w kilometrowych zamiciach-korkach w swoich samochodach tez NIC....A KOLES W COUNCILU ZYJE SOBIE OK....POSYP SOLA I CZEKAJ NA WIOSNE....BANDA I GRANDA....Z PODATKOW COUNCIL TAX I ROAD TAX !!!.....NIECH ZYJE ZIMA I DEZORIENTACJA....najwazniejsze ze.....szkoly zamknelismy by dzieciom zylo sie lepiej...!!!.... snowball fight....warto dodac w tym miejscu ze przewidywany wzrost counsil tax w roku 2018 na terenie west midlands to 5%...DLACZEGO LUDZIE PLACA CO ROKU NA COS Z CZEGO NIE WYKORZYSTUJA ...STRAZ-PALIL CI SIE DOM W OSTATNIM 10-SIECIO-LECIU ? POLICJA- POMOGLA CI W CZYMS W OSTATNIM 10-CIO LECIU I COUNCIL POMOGL CI W CZYMS W OSTATNIM10-CIO LECIU ??!??....dlaczego normali ciezko pracujacy ludzie, musza utrzymywac ARMIE DARMOZIADOW publicznych, wyliczajacych swoj czas pracy od przerwy do lunchu i do przerwy ?!??
+7 #2 Lumb 2018-03-03 21:44
....KIEDY OBUDZIMY SIE I POWIEMY DOSYC .OM...KTORZY NIE POTRAFIA ODSNIEZYC CHODNIKA KIEDY PADA SNIEG...?!?!?
+10 #3 adam806 2018-03-04 07:09
A ja tam sie wybieram do councilu aby raz jeszcze przeliczyli moj rachunek. Mam dowody jako zdjecia ze nie sa wstanie wykonac swoich prostych uslug czyli dobanie o droznosc i czystoc ulic sa zasypane a przez to nie moglem dotrzec do pracy ( niech zwroca 2 dniowki ), oprocz tego nie czuje sie chroniony w zaden sposob czyli niech mi zwroca kase za policje ktora potrafi tylko napisac ze szuka swiadkow pomimo ze kamery sa wszedzie, no i pismo do road tax bo ja nie widze zeby w moim regionie ( od 10 lat ) chociaz raz naprawiali droge. Wiec bede pisal pismo zeby oddali mi kase za cos czego nie ma. Proste do sklepu ide i place za fizyczny towar i usluge a w councilu mam zostawiac kase dla ulomow ktorzy nie umieja nawet napisac poprawnie nazwy ulicy!!!
+10 #4 adam806 2018-03-04 07:31
.s://www.adur-worthing.gov.uk/council-tax/what-is-council-tax/#what-is-council-tax Tutaj jest kilka punktow gdzie ludzie powinni pisac listy o zwrot pieniedzy
+2 #5 adam806 2018-03-04 16:55
Dzieki za - brawo polacy pozdrowic swoich przyjaciol z poludnia
-12 #6 xxxx 2018-03-04 22:17
Czytam i nie wierzę nie dość, że jestescie gośćmi w UK (tak samo jak ja) to państwo dla każdego z nas zrobiło więcej niż nasza ojczyzna to macie czelność pisać takie bzdury. Przecież taka zima w UK występuje raz na 10 lat i trwa tydzień czasu dlatego sobie nie radzą. Zapraszam do Polski tutaj zima co rok "zaskakuje drogowców".
+13 #7 Lumb 2018-03-04 22:44
...Ze jak, ??!??! kim my jestesmy w tym kraju..??! Nie przybylismy tu na wczasy pod grusza, ani na sezon szparagowy ....My mieszkamy tu latami i dlatego mialem czelnosc ( w twojej ocenie ) wypowiedziec sie na temat sluzb, ktore powinny a nie spelniaja swoich powinnosci wzgledem ich pracodawcow czyli nie urzedow miast ale przede wszystkim nas platnikow, odbiorcow uslog. Nie zyjemy w malej miejscowosci czy podrzednej gminie, wiec jestesmy wolni od ukladow, wiec stoje na stanowisku, ze oplaty ktore wnosi kazdy, uczciwie pracujacy podatnik ( bo jestesmy nimi zobowiazani ), wymuszaja na wlodarzach danego regionu oczywiste dzialania w czasie zagrozenia. Jezeli uwazamy, ze to co sie dzialo w okrsie ostatnich paru dni nie bylo zagrozeniem to znaczy, ze albo nie wiemy ( o tobie pisze ) o czym mowimy albo, mamy sie poddac utopijnym stwierdzeniom , ze natura zrobi swoje...Natura moze zrobic swoje , ale nie musi ( i nas nazywaja wschodem europy a anglia zachowuje sie w sytuacjach kryzysowych jak zascianek....)....po to jestesmy ludzmi i gromadzimy fundusze aby reagowac natychmiast....a nie deaktywowac gospodarke bo jest snieg i ludzie nie dojada do pracy....A JAK ZIMA SIE PRZEDLUZY PRZEZ DWA TYGODNIE ?!???? to znaczy ze wszystko bedzie usprawiedliwion e....?!??!....mam nascie lat i pamientam zimy w Polsce...nikt nie zatrzymywal pociagow, szkol, czy fabryk....piekarnie dzialaly ,transport tez mimo ze wolniej, my chodzilismy do szkoly a zycie toczylo sie dalej....i to nie przy minus 2 stopniach ale przy minus 20-stu....
+14 #8 Lumb 2018-03-04 23:07
....Najlepiej powolajcie konsultanta i rzecznika w tej sprawie oplacanego z counsilu .....czyli z naszych pieniedzy....on wydrukuje broszury....zrobi akcje dezinformacyjna bo to bedzie zapewne muhamad alii z urzedu miasta....i sprawie nadamy bieg....TAK TO SIE ROBI W ANGLII ZA PUBLICZNE ,,NICZYJE'' NASZE PIENIADZE !!!
+12 #9 adam806 2018-03-05 05:43
A po drugie dlaczego mamy porownywac pl do uk ??? Wiadomo ze w pl zawsze zima zaskakuje drogowcow ale w uk te bydlo nawet chodnika nie odsniezy nie wspomne o drogach.

Czytaj poprzedni artykuł:
Jaguar zaprezentował nowe elektryczne auto
  Czytaj następny artykuł:
Władze Birmingham zawieszają odbiór śmieci