Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania UWAGA! Banki uruchomiły masową pulę pieniędzy dla Polaków w Anglii. Zobacz, ile otrzymasz ze swojego banku!
UWAGA! Banki uruchomiły masową pulę pieniędzy dla Polaków w Anglii. Zobacz, ile otrzymasz ze swojego banku!
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   

Decydując się na mieszkanie i pracowanie w Wielkiej Brytanii, konieczne jest otworzenie konta bankowego. Jest ono niezbędne do otrzymywania pensji czy świadczeń socjalnych oraz wykonywania opłaty podstawowych rachunków. Założenie konta w banku angielskim nie jest trudne, jednak nie każdy w tym procesie został uczciwie potraktowany przez bank.


Sprawdź w 10 sekund czy należy Ci się zwrot!


Nieuczciwość banków jest faktem. Na ile oszukali Polaków?

Brak znajomości języka i procedur spowodowało, że Polacy, emigrujący na Wyspy, często padali ofiarami sprzedaży w złej wierze. Pracownicy banku, chcąc podwyższyć swoje prowizje lub wyrobić normy sprzedażowe, zakładali Polakom płatne konta bankowe. Te obciążone były comiesięcznymi opłatami wynoszącymi nawet do 25 funtów i wiązały się z dodatkowymi ubezpieczeniami.


Polacy, posiadający PBA (płatne konto bankowe), często nie wiedzieli za co właściwie płacą. Oznacza to, że bank, wykorzystując słabą znajomość angielskiego lub nieznajomość ofert, otworzył im konto niedopasowane do ich potrzeb (czyt. zbyt drogie), a wszystko to odbyło się celowo i w złej wierze ze strony pracownika banku.  Co więcej, pracownik banku zazwyczaj nie informował, że zupełnie za darmo można mieć konto bankowe, wystarczające do wykonywania operacji finansowych w Wielkiej Brytanii.


Szacuje się, że ponad pól milionom Polaków, w sposób niezgodny z prawem, zostały założone płatne rachunki bankowe. Sprawdź w 10 sekund, czy jesteś wśród nich!


Co dalej - jak otrzymać pieniądze w Wielkiej Brytanii?

Po ujawnieniu, że banki zakładały płatne konta nielegalnie, na Wyspach wybuchła głośna afera, porównywalna do tej z ubezpieczeniami PPI.


Zobacz, o co chodzi z pobieraniem bezprawnych opłat bankowych oraz ile możesz odzyskać >>


Banki, które na początku w swoim procederze nie widziały nic złego, zostały zobligowane, przez Sąd Najwyższy i rząd Zjednoczonego Królestwa, do zwrotu pobranych pieniędzy. A to nie wszystko. Oszukane osoby mogą również starać się o odszkodowanie oraz zadośćuczynienie. Kwota, wypłacanych świadczeń, nie jest mała. Średnio jest to 2,5 tys. funtów, nierzadko sumy te są jednak wyższe. Zależą one od tego, w jakim banku posiadało się konto, ile się za nie płaciło oraz jak długo uiszczało się opłaty.


Wypełnij formularz i odzyskaj opłaty za prowadzenie konta bankowego TERAZ! >>>


Kto może starać się o zwrot opłat za prowadzenie konta bankowego?

Zwrot opłat za prowadzenie konta, wraz z odszkodowaniem i rekompensatą, należy się każdej poszkodowanej osobie, czyli właścicielowi płatnego rachunku, założonego ze złych przesłanek. O zwrot można wystąpić nawet wtedy, gdy konto jest już zamknięte i nie przebywa się na terenie Wielkiej Brytanii. W proceder nielegalnej sprzedaży płatnych kont bankowych, zamieszane były takie banki jak: Lloyds, HSBC, TSB, Halifax, Nationwide, Yorkshire Bank, Ulster Bank, Stantander, Bank of Scotland, RBS. Płatne konta, które były zakładane Polakom, często nosiły nazwę: Gold Account, Silver Account, Platinum Account, Premier lub Advantage Account oraz wiele innych.


Jeśli jesteś lub byłeś posiadaczem takiego konta, najprawdopodobniej należy Ci się zwrot. Możesz odzyskać nawet do 4 tysięcy funtów. Procedura zwrotu jest bezpieczna i nie wiąże się z negatywnymi konsekwencjami ze strony banku. Chcesz ją rozpocząć? Wypełnij formularz na stronie https://harvardclaims.co.uk/. Zwrot zostanie przyznany w ciągu 2-8 tygodni i trafi na Twoje konto bankowe. Pieniądze możesz rozdysponować według własnego uznania.


Sprawdź w 10 sekund ile dokładnie odzyskasz!


Jak starać się o zwrot opłat za prowadzenie konta?

Aby uzyskać zwrot opłat za prowadzenie konta bankowego w UK, należy wystąpić do banku z formalnym wnioskiem. Konieczne jest jego przygotowanie w języku angielskim oraz poparcie odpowiednimi argumentami. Proces ubiegania się o zwrot często obejmuje negocjacje telefoniczne z pracownikiem banku, również prowadzone w języku angielskim. Osoby, które nie znają języka na wystarczającym poziomie lub nie mają czasu na żmudne procedury, po pomoc mogą zgłosić się do Harvard Claims. Pomoc, w odzyskiwaniu opłat za prowadzenie konta, jest bezpłatna, prowizja pobierana jest, dopiero z chwilą wypłaty przez bank zwrotu wraz z odsetkami.


Chcesz sprawdzić, jaki zwrot opłat za prowadzenie rachunku bankowego Ci się należy? Wejdź na https://harvardclaims.co.uk/Artykuł sponsorowany
wtorek, 06 marca 2018 16:00
 Czytaj poprzedni artykuł:
Brytyjczyk chciał zabić 12-letnią muzułmankę i jej matkę, żeby „oddać ojczyźnie przysługę”.
  Czytaj następny artykuł:
Jaguar Land Rover i Cadbury wstrzymują produkcję w związku z zakłóceniami w dostawach wody