Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Bezdomny Polak zdobył medal w londyńskim maratonie. Prawda okazała się szokująca

Bezdomny Polak, znalazł numer startowy innego biegacza mniej niż dwie mile od końca maratonu. Mężczyzna bez wahania wziął numer i dobiegł do mety i zdobył medal.

Prawda wyszła na jaw gdy właściciel numeru startowego zobaczył zdjęcia na portalu społecznościowym.

Biegacz Jake Halliday zgubił numer startowy po tym, jak przebiegł 24 mile. Mimo że miał tylko kilka kilometrów do pokonania, nie mógł bez niego ukończyć wyścigu. 28-letni Jake z Edynburga, który zebrał £48 000 na cele charytatywne, został zdyskwalifikowany, ponieważ dobiegł bez numeru startowego.

Według doniesień  The Sun, Skupień miał przyłączyć się do grupy biegaczy dopiero w połowie zawodów. Gdy znalazł numer startowy innego biegacza mniej niż dwie mile od końca maratonu pomyślał ze to jest jego życiowa szansa.

38-letni Stanisław Skupien, który koczuje na lotnisku Heathrow, powiedział The Sun że przekroczenie linii mety było "spełnieniem marzeń" i pomimo tego, że już wiadomo, że jego start był oszustwem mężczyzna twierdził że zasłużył na medal.

Według Metro Polak został aresztowany we wtorek za kradzież.