Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Imigrantka, którą zatrudniał, nie miała aktualnej wizy

Mark Harper zrezygnował ze stanowiska ministra ds. imigracji. Był twarzą antyimigranckich kampanii rządu Davida Camerona, a nie zorientował się, że sprzątaczka, którą zatrudnia, ma nieważną wizę i nie posiada pozwolenia na pracę.
Jak poinformowały służby prasowe premiera Wielkiej Brytanii, David Cameron przyjął w sobotę rezygnację ministra i nazwał ją "honorową". Wyraził też nadzieję, że Harper wróci do rządu.

Minister był twarzą antyimigranckich posunięć Camerona. Stał m.in. za kampanią, w ramach której po dzielnicach i miasteczkach zamieszkanych przez imigrantów krążyły samochody ciągnące billboardy adresowane do tych, którzy przebywali w Wielkiej Brytanii nielegalnie. Na plakatach umieszczono jasne przesłanie: "Wracajcie do domu lub pogódźcie się z wizją aresztu".

Walczący z nielegalnymi imigrantami Harper przez dłuższy czas nie zauważył, że wpuścił ich pod własny dach. Kobieta, którą zatrudnił w 2007 r. do sprzątania mieszkania, nie miała ważnej wizy i pozwolenia na pracę. Harper zaznacza, że dwukrotnie sprawdził dokumenty, którymi się legitymowała, i za każdym razem nie budziły one wątpliwości. Podczas ostatnich debat poświęconych problemowi imigracji ostrzegał pracodawców, że powinni sprawdzać status pracowników. Sam zresztą poszedł za swoją radą. W czwartek ogłosił, że jego sprzątaczka przebywała w Wielkiej Brytanii nielegalnie.

- Jako minister ds. imigracji muszę trzymać się wyższych standardów niż te, których oczekiwalibyśmy od innych. Dlatego rezygnuję ze stanowiska - obwieścił. Jak podaje brytyjski dziennik "The Guardian", jego polityczni sprzymierzeńcy z Partii Konserwatywnej wyrazili żal z powodu tej decyzji. Ich zdaniem Harper "skutecznie walczył z nielegalną imigracją i obniżył jej poziom".


Źródło:wyborcza.pl
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Skandal z fałszowaniem żywności
 Czytaj następny artykuł:
Polscy imigranci odgryzają się Cameronowi