bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Pięciu Polaków na liście najbardziej poszukiwanych
Pięciu Polaków na liście najbardziej poszukiwanych
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   

0390494.jpgBrytyjska policja ujawniła dane najniebezpieczniejszych przestępców, którzy przebywają najprawdopodobniej na terenie Wielkiej Brytanii. Jest na niej pięciu Polaków, którzy są poszukiwani za najcięższe przestępstwa – morderstwa, gwałty, handel ludźmi i przemyt narkotyków.

Najniebezpieczniejsi przestępcy, których dane i wizerunki właśnie ujawniono, pochodzą z krajów Europy środkowej i wschodniej. Na liście znalazło się ośmiu Albańczyków, pięciu Polaków, dwóch Węgrów, jeden Litwin i jeden Gruzin. Policja przypuszcza, że przynajmniej część z nich ciągle ukrywa się na Wyspach.

Policja przypuszcza, że niektórzy z nich wjechali na Wyspy nielegalnie i mogą się posługiwać sfałszowanymi dokumentami. Poszukiwani mężczyźni zostali określeni jako wyjątkowo niebezpieczni i mogą mieć dostęp do broni.

Opublikowanie listy już wywołało presję na minister spraw wewnętrznych Jacqui Smith. Wielu polityków i przedstawicieli prawa domaga się wyjaśnień dlaczego przestępcom udaje się wjechać na terytorium Wielkiej Brytanii i tu się ukrywać.

Każdy, kto może pomóc w zatrzymaniu poszukiwanych, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu 0800 555 111. Policja zapewnia anonimowość.

Wśród przestępców, których zatrzymanie stało się priorytetem dla brytyjskiej policji, są Polacy:

1. 28-letni Radosław Kawa, poszukiwany za gwałt, może przebywać na terenie Londynu, Nottinghamshire lub Cheshire. Przypuszcza się, że pracuje jako budowlaniec.

2. 27-letni Tomasz Galas, poszukiwany za przemyt narkotyków, przemyt ludzi, defraudację i gwałt. Policja przypuszcza, że mieszka w południowym Londynie.

3. 37-letni Piotr Bielecki, poszukiwany za gwałt. Mężczyzna został aresztowany w Londynie w ubiegłym roku, ale zniknął na warunkowym zwolnieniu. Prawdopodobnie nadal mieszka w Londynie.

4. 29-letni Bogumił Michał Kaczmarczyk oskarżony o gwałt i morderstwo. Policja przypuszcza, że mężczyzna ukrywa się w hrabstwie Sussex.

5. 32-letni Norman Misarko, poszukiwany za napady. Policja nie wie, gdzie może się ukrywać.

Żródło: goniec.com

wtorek, 02 czerwca 2009 09:43
 Czytaj poprzedni artykuł:
Kolejne przypadki świńskiej grypy w West Midlands
  Czytaj następny artykuł:
Skontrolują na lotnisku zawartość butelek


Ankieta

Czy wrócisz do Polski jeśli UK wyjdzie z UE?
 
Global Centre
Montaz anten satelitarnych