Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Juncker nie poprze ograniczenia imigracji Unii
Juncker nie poprze ograniczenia imigracji Unii
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Jean-Claude Juncker, przyszły przewodniczący Komisji Europejskiej, powiedział, że nie poprze zmian dotyczących wolnego ruchu na ternie Unii. To zła wiadomość dla Davida Camerona, który właśnie takich zmian oczekiwał.

Juncker miał się spotkać z eurosceptykami z partii Nigela Farage`a, którzy spytali go wprost, czy poprze restrykcje dotyczące wolnego ruchu. Według przedstawicieli UKIP powiedział nie”. Miał za to przedstawić plan „zharmonizowania” podatku, czego obawia się Londyn.

Wcześniej Juncker, mimo jego potyczki z Davidem Cameronem, zapowiadał, że nie będzie stawał naprzeciw planom UK do odzyskania władzy. Były premier Luksemburga powiedział też, że chciałby widzieć Wielką Brytanię w gronie państw członkowskich, a wszystkie propozycje napływające z Westminster będą rozpatrywane.

Wybór Junckera nba przewodniczącego jest komentowany, jako porażka Davida Camerona, która może przynieść szerokie konsekwencje. Jak już podkreślał, w najgorszym wypadku może doprowadzić do opowiedzenia się Brytyjczyków za wyjściem z Unii Europejskiej.
czwartek, 10 lipca 2014 04:52
 Czytaj poprzedni artykuł:
Nowe ścieżki rowerowe w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
NHS da pacjentom gotówkę, by sami zadbali o swoje zdrowie