Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Video: Rasistowski atak na pasażerów autobusu - bo byli imigrantami
Video: Rasistowski atak na pasażerów autobusu - bo byli imigrantami
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
W serwisie YouTube pojawiło się nagranie rasistowskiego ataku, do którego doszło w piętrowym autobusie miejskim w Manchesterze. Jego ofiarami padło m.in. dwóch Hiszpanów.

Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek, 12 lutego około godziny 5:00. Na trwającym 56 sekund nagraniu widać najpierw kobietę słownie atakującą dwóch mężczyzn. Używając przekleństw każe im wysiąść z autobusu i wrócić do Hiszpanii. Następnie słychać, jak jej towarzysz zachęcą ją, by zaatakowała Hiszpanów. Gdy mężczyźni zdecydowali się opuścić pojazd, kobieta zaczęła ich okładać pięściami. Potem na schodach prowadzących na dół autobusu zostali opluci przez kolejnego napastnika, który także w niewybrednych słowach nakazał im powrót do rodzinnego kraju.

Grupa zaatakowała również innego pasażera, nie związanego z pierwszą dwójką, który też został przez nich wzięty za Hiszpana. Nie oszczędzili nawet 23-letniego Rossa Thompsona, autora nagrania. Jego z kolei wzięli za Polaka. W jego stronę padły słowa: "f**k off back to Poland".

Thompson tłumaczy serwisowi „Mancunian Matters”, że rasistowskie ataki w Manchesterze, to dla niego żadna nowość. Kilkakrotnie sam był ofiarą, gdy mylnie brano go za Polaka. Mężczyzna ubolewa nad tym, że takie wydarzenia stały się codziennością i nie szokują już ludzi tak, jak kiedyś. Jego zdaniem, to nie pierwszy akt przemocy w wykonaniu tej grupy, ponieważ jeden z jej członków miał krew na twarzy, kiedy wsiadał do autobusu.

środa, 18 lutego 2015 08:41
 Czytaj poprzedni artykuł:
Zombie Walk w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
GP będą otrzymywać premie za niewypisywanie recept na antybiotyki