Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Kobieta zmarła w wyniku reakcji alergicznej na farbę do włosów
Kobieta zmarła w wyniku reakcji alergicznej na farbę do włosów
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Koroner, który badał sprawę 38-letniej Brytyjki zmarłej w wyniku reakcji alergicznej na farbę do włosów, ostrzegł przed stosowaniem czarnej henny, która powoduje uczulenia.

W 2007 roku podczas wizyty w Dubaju Julie McCable zrobiła sobie tatuaż czarną henną, która jest zakazana w krajach europejskich. Ten rodzaj henny zawiera duże ilości p-Fenylenodiaminy (PPD) wywołującej choroby skórne. Związek chemiczny używany jest także w farbach do włosów. Eksperci wykazali, że tatuaż przyczynił się do pojawienia się silnej reakcji alergicznej właśnie po ufarbowaniu włosów produktem firmy L’Oreal. Kobieta zmarła w 2012 roku, po dwunastu miesiącach cierpienia - pisze BBC.

Podczas posiedzenia sądu koroner Geoff Fell uznał, że śmierć 38-latki była przypadkowa. Postanowił także zwiększyć świadomość społeczną w temacie niebezpieczeństw, jakie mogą się pojawić po zastosowaniu produktów zawierających PPD.

Fell zamierza także zgłosić sprawę do Department of Business Innovation and Skills. Chce, by organ ten sprawdził jak działa przemysł kosmetyczny. Zwrócił się także do koncernów z prośbą, by zbierały dane dotyczące tego, u ilu klientów korzystających z ich produktów pojawiły się reakcje alergiczne na farby do włosów.
piątek, 20 lutego 2015 09:49
 Czytaj poprzedni artykuł:
Kary za przestoje na prywatnych parkingach są bezprawne
  Czytaj następny artykuł:
Od kwietnia będzie można skorzystać z nowej ulgi podatkowej dla małżeństw