bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 11 lat więzienia za atak na kobietę na tle rasowym
11 lat więzienia za atak na kobietę na tle rasowym
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
31-letni mężczyzna, który w Liverpoolu zaatakował na tle rasowym 39-letnią czarną kobietę i zranił ją w twarz spędzi w więzieniu 11 lat.

Zdarzenie miało miejsce 3 czerwca 2014 roku około godziny 15 na Hold Road. 39-latka mijając Johna Kavanagh zwróciła mu uwagę na to, że jego słuchawki wypadły z kieszeni i ciągną się po chodniku. W reakcji na ten życzliwy gest, mężczyzna użył przekleństw i obraźliwych słów dotyczących rasy kobiety i odszedł - pisze Mirror.

Jak donosi „Liverpool Echo” Kavanagh w pewnym momencie zatrzymał się, wyjął coś z kieszeni i ruszył na kobietę. Kamery monitoringu nagrały jak zadaje jej cios w twarz. Ofiara upadła na chodnik, a z jej głowy zaczęła lecieć krew. Przestępca uciekł zostawiając 39-latkę z kilkucalową raną na twarzy, powyżej lewego oka.

Oskarżony nie przyznawał się do winy, ale w trakcie procesu udowodniono mu ją i skazano go na więzienie. Przy okazji wyszło na jaw, że od 1998 roku 31-latek miał 72 zatargi z prawem. W 2002 roku skazano go na 9 lat za serię włamań do domów i garaży, a w 2007 dostał karę 6 lat więzienia za posiadanie broni, amunicji i marihuany na handel.
czwartek, 12 marca 2015 11:11
 Czytaj poprzedni artykuł:
Duży awans Polski w rankingu FIFA
  Czytaj następny artykuł:
W Birmingham powstanie 80 tys. nowych domów


Ankieta

Czy wrócisz do Polski jeśli UK wyjdzie z UE?
 
Smaczek
Montaz anten satelitarnych