Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 11 lat więzienia za atak na kobietę na tle rasowym
11 lat więzienia za atak na kobietę na tle rasowym
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
31-letni mężczyzna, który w Liverpoolu zaatakował na tle rasowym 39-letnią czarną kobietę i zranił ją w twarz spędzi w więzieniu 11 lat.

Zdarzenie miało miejsce 3 czerwca 2014 roku około godziny 15 na Hold Road. 39-latka mijając Johna Kavanagh zwróciła mu uwagę na to, że jego słuchawki wypadły z kieszeni i ciągną się po chodniku. W reakcji na ten życzliwy gest, mężczyzna użył przekleństw i obraźliwych słów dotyczących rasy kobiety i odszedł - pisze Mirror.

Jak donosi „Liverpool Echo” Kavanagh w pewnym momencie zatrzymał się, wyjął coś z kieszeni i ruszył na kobietę. Kamery monitoringu nagrały jak zadaje jej cios w twarz. Ofiara upadła na chodnik, a z jej głowy zaczęła lecieć krew. Przestępca uciekł zostawiając 39-latkę z kilkucalową raną na twarzy, powyżej lewego oka.

Oskarżony nie przyznawał się do winy, ale w trakcie procesu udowodniono mu ją i skazano go na więzienie. Przy okazji wyszło na jaw, że od 1998 roku 31-latek miał 72 zatargi z prawem. W 2002 roku skazano go na 9 lat za serię włamań do domów i garaży, a w 2007 dostał karę 6 lat więzienia za posiadanie broni, amunicji i marihuany na handel.
czwartek, 12 marca 2015 11:11
 Czytaj poprzedni artykuł:
Duży awans Polski w rankingu FIFA
  Czytaj następny artykuł:
W Birmingham powstanie 80 tys. nowych domów