Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Awantura w londyńskim Hyde Parku – oficer policji ugodzony nożem
Awantura w londyńskim Hyde Parku – oficer policji ugodzony nożem
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Jeden policjant został ugodzony nożem, a czterech innych odniosło obrażenia po tym, jak wodna bitwa, która odbywała się w Hyde Parku w Londynie przekształciła się w agresywną awanturę – poinformowała Metropolitan Police.

Jeden z policjantów został ranny w głowę po tym, jak ktoś trafił w niego butelką, a zgromadzony w parku tłum stał się nieprzyjazny wobec służb porządkowych. Obrażenia spowodowane nożem odniosło dwóch cywili. Do przerażających scen doszło około godziny 20:40. Kolejna osoba została dźgnięta nożem w Burgess Park w południowo-wschodnim Londynie.

Świadek zajścia Waqqas Nawaz powiedział BBC Radio London, że grupa około 300-400 osób zaczęła rzucać w funkcjonariuszy butelkami z wodą. Mężczyzna opowiada, że policjanci zwarli się w szyk w poprzek Mable Arch próbując ograniczyć ludziom możliwość poruszania się i chcąc uspokoić sytuację.

Około godziny 15:00 na miejscu zjawili się funkcjonariusze w umundurowaniu bojowym i pozostali tam przez prawie dwanaście godzin. Pojawił się też policyjny śmigłowiec. Władze wszczęły już dochodzenie mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego incydentu.
środa, 20 lipca 2016 08:36
 Czytaj poprzedni artykuł:
Rozmowy w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej nie rozpoczną się w tym roku
  Czytaj następny artykuł:
Kobieta zostawiła dziecko w rozgrzanym samochodzie, a sama poszła na zakupy