Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Uczniowie islamskiej szkoły uważają, że segregacja nie przygotuje ich do życia w UK
Uczniowie islamskiej szkoły uważają, że segregacja nie przygotuje ich do życia w UK
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Uczniowie islamskiej szkoły wyznaniowej powiedzieli inspektorom z Ofsted, że umieszczanie dziewcząt i chłopców w osobnych klasach nie przygotuje ich do życia we współczesnej Wielkiej Brytanii.

Przed Sądem Najwyższym trwa proces wytoczony przez radę szkoły, której nazwy ze względów prawnych nie ujawniono. Zarząd placówki uważa, że raport krytykujący politykę segregacji płciowej przygotowany przez Ofsted powinien zostać unieważniony. W dokumencie można przeczytać, że kontrolerzy nadali szkole ocenę nieodpowiednią i zalecili wdrożenie specjalnych procedur.

Podczas rozprawy jeden z inspektorów zeznał, że uczennica tej placówki powiedziała mu nawet, że segregacja jest „głupia”, jednak nie wszystkie dzieci podzielały ten pogląd - pisze The Telegraph.

Szkoła przyjmuje uczniów obu płci w wieku od 4 do 16 lat. Od piątej klasy następuje całkowity podział – dziewczęta i chłopcy mają osobne lekcje, nie spędzają ze sobą czasu podczas przerw oraz lunchu. Segregacja obowiązuje także w klubach oraz w trakcie wycieczek.

Przewodniczący Ofsted sir Michael Wilshaw domaga się, by sąd odrzucił pozew złożony przez radę szkoły.
sobota, 01 października 2016 06:35
 Czytaj poprzedni artykuł:
Amazon w Rugeley zatrudni 4500 osób na okres przedświąteczny
  Czytaj następny artykuł:
#CzarnyProtest w Birmingham