Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania 7-letni uczeń zgłoszony na policję, bo nauczyciele myśleli, że przyniósł do szkoły pocisk
7-letni uczeń zgłoszony na policję, bo nauczyciele myśleli, że przyniósł do szkoły pocisk
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Siedmioletni muzułmański uczeń przyniósł ze sobą do szkoły łuskę po naboju. Nauczyciele sądzili, że chłopiec ma kulę do pistoletu i zgłosili sprawę policji.

Chłopiec był bardzo zaniepokojony i przestraszony, gdy w jego domu pojawili się funkcjonariusze, którzy mieli go przesłuchać. Matka siedmiolatka, nauczycielka akademicka na uniwersytecie w West Midlands, jest oburzona postępowaniem szkoły i mówi, że nie doszłoby do tego, gdyby jej syn nie był muzułmaninem.

Szkoła podstawowa St Edward’s Catholic powiadomiła policję, bo chłopiec twierdził, że przyniesiona przez niego łuska jest nabojem do karabinu. Uczeń powiedział też, że jego nastoletni brat, który uczestniczył w szkoleniu dla kadetów armii, trzymał w ręku broń – pisze Evening standard.

Matka dziecka nie dopuściła do przesłuchania. Jest wściekła, że szkoła nie skontaktowała się najpierw z nią. Gazecie „Sunday Times” powiedziała, że wszystko wyglądało tak, jakby to oni musieli udowodnić swoją niewinność, a nie policjanci przedstawić sensowne powody pozwalające na przeprowadzenie przesłuchania lub pokazać dowody stwierdzające winę chłopca.

Dyrektorka szkoły Joanna Kennet stanowczo podkreśla, że reguły postępowania są zawsze takie same, niezależnie od religii.
poniedziałek, 07 listopada 2016 07:10
 Czytaj poprzedni artykuł:
Birds Eye oraz Walkers chcą podwyższyć ceny swoich produktów
  Czytaj następny artykuł:
Klienci Tesco Bank padli ofiarą oszustów - tysiące kart zablokowanych