Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Muzułmanie chcą, by święto Eid stało się brytyjskim świętem narodowym
Muzułmanie chcą, by święto Eid stało się brytyjskim świętem narodowym
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Brytyjscy muzułmanie domagają się od rządu, by islamskie święto Eid stało się świętem narodowym w UK.

Już ponad 50 tys. osób podpisało umieszczoną na rządowej stronie petycję domagającą się stworzenia nowego bank holiday. Muzułmanie chcą zmian, by nie musieli wykorzystywać dni wolnych z urlopu na świętowanie – donosi Express.

51567 sygnatariuszy petycji chce też, by ministrowie zreformowali prawo i wprowadzili możliwość zamiany obowiązkowego urlopu związanego z Bożym Narodzeniem na urlop w trakcie święta Eid.

Rząd poinformował natomiast, że nie ma zamiaru tworzyć kolejnego publicznego święta ani zmieniać dotychczasowych ustaleń. Przedstawiciel władz dodał też, że zachęca pracodawców, by odpowiadali elastycznie na wszystkie prośby o dni wolne związane ze świętami religijnymi.

W Wielkiej Brytanii w ciągu roku jest osiem ustawowych dni wolnych. Każdy z nich kosztuje pracodawców 1,2 mld funtów w utraconych zyskach.

Jeśli petycja zostanie podpisana przez 100 tys. osób, może trafić pod obrady parlamentu.
piątek, 18 listopada 2016 08:00
 


Komentarze 

+33 #1 anczi21 2016-11-18 10:08
Chyba ich pogięło !! Budują swoje meczety, wszędzie gdzie się pojawiają tam brud syf i smród !! I jeszcze chcą bank holiday !! Mieszkasz w uk to dostosuj się do tego kraju i praktykuj tradycje jak ci nie pasuje to wypad do domu. Chyba mam racje , prawda ?
-28 #2 jajoporaj 2016-11-18 11:37
Nie wiem czy masz racje bo zgaduje ze nigdy nie bylas w zadnym meczecie zeby stwierdzic ze tam tylko brod i smrod. Duza czesc tutejszych muzulmanow to pelnoprawni brytyjczycy i to nie z pierwszego pokolenia. Za nami do uk tez trafila infrastruktura czyli np sklepy i salony pieknosci czyli co kto lubi. A gdyby tak odwrocic kota ogonem i powiedziec ze skoro takie sa teraz realia tego kraju to Ty albo je zaakceptuj albo wracaj do domu?

Czytaj poprzedni artykuł:
Pijany mężczyzna wjechał nowym mercedesem na tory tramwajowe w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Do 2035 roku 135 tys. Brytyjczyków umrze na raka wywołanego przez spożywanie alkoholu


Montaz anten satelitarnych