Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Imigranci powinni składać przysięgę, że będą przestrzegać brytyjskich wartości
Imigranci powinni składać przysięgę, że będą przestrzegać brytyjskich wartości
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Imigranci powinni składać przysięgę wierności brytyjskim wartościom, od razu po tym, jak wjadą do Zjednoczonego Królestwa – uważa autorka sensacyjnego raportu przygotowanego na zlecenie rządu.

W dokumencie czytamy, iż skala i tempo imigracji są tak ogromne, że niektóre miasta oraz miasteczka przekształciły się w getta i obecnie są zupełnie nie do poznania. Autorka raportu Louise Casey twierdzi, że kolejne rządy ignorowały lub wręcz akceptowały szkodliwe, regresywne i stwarzające podziały praktyki kulturalne i religijne, ponieważ bały się oskarżeń o rasizm i islamofobię.

Szybko zmieniająca się struktura populacji doprowadziła do jeszcze większej segregacji etnicznej i sprawiła, że społeczności są bardziej podzielone niż kiedykolwiek. Casey zwraca uwagę, że na niektórych obszarach rozwija się monokultura i monoetniczność i jest to problem – pisze Daily Mail.

Ostrzegając przed rosnącymi napięciami i fragmentaryzacją społeczeństwa, Casey twierdzi, że trzeba dołożyć większych starań, by scalić Wielką Brytanię. Obowiązujące przepisy mówią, że imigranci składają przysięgę wierności wartościom tylko wtedy, gdy chcą otrzymać brytyjskie obywatelstwo. Obecnie miliony przyjezdnych muszą zdać egzamin „Life in the UK” sprawdzający ich wiedzę o kraju, jeśli chcą zapewnić sobie prawo do pobytu na Wyspach.

Według autorki raportu również zasady przyznawania obywatelstwa powinny zostać zrewidowane.

W części regionów kraju muzułmanie są tak odseparowani od reszty społeczeństwa, że uważają, iż większość Brytyjczyków wyznaje ich religię – wynika z dokumentu stworzonego przez Casey. Najwięcej muzułmańskich enklaw znajduje się w miastach położonych w północnych częściach kraju – w Bradford, Blackburn oraz Birmingham.
poniedziałek, 05 grudnia 2016 12:08
 


Komentarze 

0 #1 adam806 2016-12-06 19:00
A za to brytyjczycy powinni szanowac prawa UE i co za tym idzie : byc madrzejsi, myc sie co dziennie, nie rozmnazac sie w wieku 12 lat, przestac uczestac do pabow od 9 rano, itd.
0 #2 Manitou 2016-12-06 22:27
W Polsce pani minister z PIS pierwsza wpadła na ten pomysł z dwa tygodnie temu. Tylko że ona "odleciała" totalnie :D

Czytaj poprzedni artykuł:
Porażka premiera Włoch w referendum. Czy to kolejny kryzys strefy euro?
  Czytaj następny artykuł:
Bójka 30 mężczyzn na jednej z ulic w Handsworth