Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Chorujący na schizofrenię Polak zamordował matkę dwójki dzieci w jej własnym domu
Chorujący na schizofrenię Polak zamordował matkę dwójki dzieci w jej własnym domu
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Zażywający narkotyki i chory na schizofrenię Polak zadźgał nożem na śmierć mieszkankę Hemel Hempstead w hrabstwie Hertfordshire. Stało się to w obecności jej dzieci.

26-letni Marcin Proczyński tłumaczył, że głosy w jego głowie powiedziały mu, że dzieci są w niebezpieczeństwie, że głodują i dlatego musiał poświęcić ich matkę 37-letnią Nicolę Cross.

Mężczyzna zaatakował kobietę mniej niż godzinę po tym, jak zadzwoniła na policję i zgłosiła, że Polak zachowuje się dziwnie krążąc w okolicy jej domu. Podczas rozprawy odbywającej się przed St Albans Crown Court poinformowano, że w dniu tragedii, czyli 14 września 2015 roku, oskarżony zapukał do kilku domów, w tym do domu Cross. Jednego z mężczyzn zapytał o dzieci, a następnie poszedł w kierunku posesji poszkodowanej – pisze Daily Mail.

Policja zjawiła się na miejscu około godziny 22:30 i znalazła Porczyńskiego w niedalekiej odległości od domu. Polak, który jak się później okazało zażył wcześniej kokainę i marihuanę, wydawał się zdezorientowany. Po przeszukaniu, funkcjonariusze puścili go wolno.

Wtedy to, około godziny 23:25, Polak poszedł do domu Cross. Rzucił doniczką w drzwi patio i je zniszczył. Dzieci kobiety znajdowały się już w swoich łóżkach. Po wejściu do nieruchomości, 26-latek wziął duży kuchenny nóż i udał się na piętro, gdzie doszło do konfrontacji z kobietą. Polak 10 razy ugodził ją w klatkę piersiową. Ostrze przebiło lewą komorę serca. Cross zmarła w ciągu kilku sekund. Jej mąż słyszał całe zajście w telefonie, gdyż kobieta rozmawiała z nim tuż przed napadem. Policja zatrzymała Polaka w ogrodzie, wraz z dziećmi kobiety.

Polak nie przyznawał się do morderstwa. Za to w piątek przyznał się do zabójstwa. Prokuratura zgodziła się, że sprawca miał ograniczoną poczytalność.
poniedziałek, 19 grudnia 2016 07:32
 Czytaj poprzedni artykuł:
Ministerstwo rozważa wprowadzenie technologii blokującej sygnał komórkowy w samochodach
  Czytaj następny artykuł:
Pożar w ośrodku dla uchodźców w Paryżu. Jedna osoba nie żyje