Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Muzułmanie demonstrują przed syryjską ambasadą w Londynie
Muzułmanie demonstrują przed syryjską ambasadą w Londynie
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Spore tłumy muzułmanów skandujących słowa „Allahu Akbar” po raz drugi w ciągu trzech dni zebrały się w Londynie, by domagać się utworzenia w Syrii islamskiego kalifatu.

W ubiegłą środę ponad 1 tys. demonstrantów zgromadziło się przed syryjską ambasadą na Belgrave Square w Londynie. Tłum wzywał, by ukarać Amerykanów za Aleppo. Jedna z osób miała ze sobą flagę talibów. Inni trzymali specjalne plakaty przygotowane przez Hizb ut-Tahrir Britain nawołujące do przywrócenia kalifatu w Syrii.

Kilka dni później grupa około 400 wyznawców islamu przyjechała do stolicy z takich miast, jak Birmingham, czy Bradford, by wziąć udział w kolejnym wiecu zorganizowanym na Belgrave Square. Tłum był posegregowany – mężczyźni znajdowali się z przodu, a kobiety i dzieci z tyłu grupy - pisze Express.

Mówcy ponownie oskarżali Stany Zjednoczone o sytuację powstałą w Syrii, a następnie demonstranci kolejny raz zaczęli domagać się przywrócenia kalifatu. Wiele osób zgromadziło się za ogromnym, pomarańczowym transparentem z napisem „Armie muzułmańskie pomogą w ustanowieniu nowego kalifatu rashidah”, stworzonego w przeszłości tuż po śmierci Mahometa.
wtorek, 20 grudnia 2016 07:01
 Czytaj poprzedni artykuł:
Policja z Leeds szuka Polaka podejrzewanego o próbę zamordowania swojego rodaka
  Czytaj następny artykuł:
Polska ciężarówka wjechała w tłum w Berlinie. Sprawca zatrzymany