Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Liczba ofiar wzrosła do 12. Ciężarówka wjechała na teren świątecznego jarmarku
Liczba ofiar wzrosła do 12. Ciężarówka wjechała na teren świątecznego jarmarku
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Do 12 wzrosła liczba ofiar tragicznego zdarzenia w Berlinie, gdzie ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum ludzi na terenie jarmarku świątecznego. Berlińska policja potwierdziła, że jej polski kierowca jest wśród ofiar. Prawdopodobnie pojazd został skradziony w stolicy Niemiec. Jedna osoba została aresztowana.

Do zdarzenia doszło około godz. 20 w popularnej wśród turystów, handlowej części Berlina zachodniego, Kudam. Ciężarówka wjechała w tłum przechodniów, raniąc blisko 50 osób i zabijając 11. Dwunasta ofiara to polski obywatel, który był pracownikiem firmy, do której należała ciężarówka. Jego ciało znaleziono na siedzeniu pasażera.

Policja bada wątek ewentualnej kradzieży pojazdu w celu przeprowadzenia zamachu terrorystycznego. Wiadomo, że prowadzący go w chwili tragedii mężczyzna, natychmiast po zdarzeniu zaczął uciekać. Policji udało się go jednak zatrzymać. Agencja DPA podaje nieoficjalnie, że to pakistański lub afgański uchodźca, który przybył do Niemiec w lutym tego roku.

- Wjechała ciężarówka i po prostu przejechała po ludziach. Widziałem, jak nadjeżdża, a potem kierowca uciekł. Potem usłyszałem strzały. Po dwóch minutach przyjechała policja - mówi anonimowy świadek zamachu terrorystycznego na bożonarodzeniowym jarmarku w Berlinie.
Źródło:x-news.pl
wtorek, 20 grudnia 2016 07:29
 Czytaj poprzedni artykuł:
Ruszyła sprawa zamordowanej 30-letniej Polki z Paignton
  Czytaj następny artykuł:
Policja z Leeds szuka Polaka podejrzewanego o próbę zamordowania swojego rodaka