Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Po likwidacji papierowych dysków road taxu, wzrosła liczba blokowanych przez DVLA aut
Po likwidacji papierowych dysków road taxu, wzrosła liczba blokowanych przez DVLA aut
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Od momentu zlikwidowania papierowych dysków poświadczających opłacenie road taxu, liczba samochodów, którym założono blokady kół, bo ich właściciele nie dopełnili obowiązków i nie zapłacili podatku, wzrosła prawie dwukrotnie.

Z danych zdobytych dzięki Freedom of Information Request wynika, że w ciągu jednego miesiąca założono blokadę 9 tys. samochodów. Dla porównania, na pół roku przed wprowadzeniem zmian (nastąpiło to w październiku 2014 roku) miesięcznie blokowano średnio 5,1 tys. aut.

DVLA informuje, że wzmocniła działania mające na celu egzekwowanie prawa, by wysłać kierowcom jasny przekaz – road tax trzeba opłacać.

Część osób, którym założono blokady obwinia za zaistniałą sytuację brak papierowych dysków, które miały wydrukowaną datę ważności podatku i nieustannie przypominały o tym, kiedy trzeba uiścić opłatę.

W zeszłym roku ujawniono, że odkąd zmieniono przepisy zjawisko unikania płatności występuje ponad dwukrotnie częściej. W 2013 roku było na poziomie 0,6 proc., a potem zwiększyło się do 1,4 proc.

DVLA posiada 75 samochodów wyposażonych w system automatycznego rozpoznawania rejestracji samochodowych oraz w bazę organizacji, dzięki którym można zidentyfikować uchylających się od opłat kierowców.
wtorek, 03 stycznia 2017 07:43
 Czytaj poprzedni artykuł:
Sylwestrowe fajerwerki na Centenary Square w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
D. Tusk: To nie Niemcy odpowiadają za napływ uchodźców, a wydarzenia poza UE