Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Kierowca autobusu w Londynie nazwany rasistą, bo wyrzucił pasażera głośno słuchającego Koranu
Kierowca autobusu w Londynie nazwany rasistą, bo wyrzucił pasażera głośno słuchającego Koranu
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Kierowca londyńskiego autobusu został nazwany przez jednego z pasażerów rasistą. Stało się tak, bo mężczyzna głośno słuchał z telefonu Koranu i został poproszony o opuszczenie pojazdu.

Zdarzenie zostało uwiecznione przez innego podróżnego. Na nagranym filmie widać, jak kierowca tłumaczy pasażerowi, że „głośna muzyka” przeszkadza mu w prowadzeniu autobusu. Dodał, że nie może jechać, jeśli telefon tak hałasuje i poprosił muzułmanina o opuszczenie zmierzającego do Heathrow autobusu numer 105.

Pomimo tego, że kierowca nie wspomniał nic wprost o Koranie, został oskarżony o rasizm. Pasażer powiedział, że jego jedyną winą jest to, że odtworzył nagranie Koranu. Ostatecznie wysiadł na przystanku w Southall.

Według serwisu MailOnline kobieta, która nagrała wydarzenie powiedziała, że kierowca poprosił podróżnego o wyłączenie dźwięku i on to zrobił bez zadawania pytań. Potem jednak dziwił się dlaczego musi wysiąść skoro zapłacił za przejazd i zastosował się do zaleceń prowadzącego pojazd.


sobota, 24 grudnia 2016 07:58
 


Komentarze 

+1 #1 mirecki 2016-12-26 20:15
ma szczescie ze go nie zamkneli...

Czytaj poprzedni artykuł:
Żałoba narodowa po katastrofie samolotu w Rosji
  Czytaj następny artykuł:
Sukces wrocławskich lekarzy. Przeszczepili dłoń pacjentowi, który nigdy jej nie miał