Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Alert smogowy w Polsce. Bardzo zły stan powietrza w wielu miastach
Alert smogowy w Polsce. Bardzo zły stan powietrza w wielu miastach
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Gęsta, toksyczna chmura wisi nad największymi miastami w naszym kraju. Normy stężenia zanieczyszczeń w powietrzu w wielu polskich miastach zostały przekroczone aż kilkakrotnie.

Unoszący się smog może powodować kłopoty z oddychaniem, ból głowy i znaczne ograniczenie widoczności. W Warszawie zarejestrowano kilkukrotne przekroczenie norm zanieczyszczenia powietrza.
Źródło:x-news.pl

Ze względu na przekroczony poziom zanieczyszczeń w stolicy w poniedziałek mieszkańcy będą mogli korzystać z darmowej komunikacji miejskiej - takiej informacji udzielił wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.

Wcześniej rzecznik urzędu miasta Bartosz Milczarczyk poinformował też, że w poniedziałek miejskie Biuro Edukacji roześle do dyrektorów szkół specjalne ostrzeżenia. - Apelujemy, aby wszelkiego rodzaju zajęcia dla dzieci i spacery, które są przewidziane na poniedziałek, były anulowane właśnie w trosce o dzieci - powiedział Milczarczyk.

Około godziny 14.00 rzecznik urzędu miasta podkreślał, że normy dobowe nie zostały jeszcze przekroczone. - Jeżeli ta sytuacja będzie się przeciągała i średniodobowe, a nie godzinowe parametry będą w dalszym ciągu rosły, wtedy też będziemy analizować czy to już jest te moment, aby wprowadzić darmową komunikację - mówił.Źródło:x-news.pl
poniedziałek, 09 stycznia 2017 09:18
 Czytaj poprzedni artykuł:
Największy problem ze szczurami w Birmingham mają mieszkańcy kodu pocztowego B31
  Czytaj następny artykuł:
Rozpędzoną ciężarówką wjechał w tłum w Izraelu