Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Imigranci z Albanii najczęściej przyłapywani na próbach nielegalnego wjazdu do UK
Imigranci z Albanii najczęściej przyłapywani na próbach nielegalnego wjazdu do UK
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Według zebranych przez rząd danych liczba Albańczyków, którzy nielegalnie próbowali przekroczyć brytyjską granicę jest dwa razy większa niż obywateli innych narodowości.

W okresie pomiędzy 2008 rokiem, a wiosną 2016 na przejściach granicznych znaleziono 981 ukrywających się, chcących wjechać do Wielkiej Brytanii Albańczyków. Są to dane zebrane przez Home Office i udostępnione dziennikowi „The Guardian” dzięki Freedom of Information Act.

W grupie tej znalazło się ponad 50 osób, w tym kobieta w ciąży, które w czerwcu 2015 roku odkryto w ciężarówce w porcie morskim Humber w Killingholme niedaleko Grimsby. Albania nie jest członkiem Unii Europejskiej, ale graniczy z Grecją, a jej mafia jest znana brytyjskiej policji. To bezwzględni handlarze żywym towarem i przemytnicy narkotyków.

Drugą największą grupę stanowią Afgańczycy – przyłapano 425 ludzi tej narodowości próbujących nielegalnie wjechać na Wyspy. Trzecie miejsce przypadło Algierczykom – 424, czwarte Irańczykom – 348, piąte Hindusom – 322, szóste Palestyńczykom – 129, a siódme Wietnamczykom – 124. W statystykach tych uwzględniono imigrantów znalezionych na dworcach pociągu Eurostar, na lotniskach, w portach oraz zatokach.

Gdy w 2015 roku wybuchł kryzys z uchodźcami zaobserwowano duży wzrost w liczbie Irańczyków, Syryjczyków i Irakijczyków próbujących w nielegalny sposób dostać się do Wielkiej Brytanii. W pierwszym kwartale zeszłego roku przyłapano 122 Irańczyków, 31 Syryjczyków i 21 Irakijczyków. W ciągu tego okresu łącznie na granicach złapano 318 ukrywających się imigrantów. W całym 2015 roku było ich 556, a w 2014 – 681.
sobota, 11 lutego 2017 07:30
 Czytaj poprzedni artykuł:
Kierowca ciężarówki jadł kanapki i rozmawiał przez telefon podczas jazdy
  Czytaj następny artykuł:
Od 1 marca wyższe kary dla kierowców, którzy korzystają z telefonu podczas jazdy