Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Kierowca ciężarówki jadł kanapki i rozmawiał przez telefon podczas jazdy
Kierowca ciężarówki jadł kanapki i rozmawiał przez telefon podczas jazdy
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Kierowca osiemnastotonowej ciężarówki, która poruszała się po ruchliwej autostradzie, jadł w trakcie jazdy kanapki i korzystał z dwóch telefonów komórkowych, a żadna z jego dłoni nie trzymała kierownicy. Samochód poruszał się z prędkością 50 mph.

Ten przerażający przejaw drogowej ignorancji został nagrany przez siedzącego obok kierowcy pasażera, którego mężczyzna miał przyuczać do zawodu i pokazywać, jak prowadzić ciężarówkę we właściwy sposób. Tymczasem kierowca był tak bardzo zaabsorbowany lunchem i rozmową na Skype ze swoją matką, że nie zauważył nawet, że pasażer nagrywa jego zachowanie.

Pasażer twierdzi, że kilkukrotnie prosił Floriana Chireata pochodzącego z Rumunii, aby przestał, ale on tylko wzruszał ramionami i kontynuował korzystanie z telefonów – pisze Daily Mail.

32-latek pokazał nagranie ze zdarzenia kierownictwu firmy przewozowej Kuehne & Nagel, które natychmiast rozpoczęło dochodzenie w sprawie tego niebezpiecznego incydentu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu można dostać mandat w wysokości 2,5 tys. funtów oraz trzema punktami karnymi. Jednak już od marca kierowcy przyłapani na używaniu komórek będą otrzymywali aż sześć punktów karnych.


sobota, 11 lutego 2017 07:45
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wypadek premier Szydło. Szefowa rządu w szpitalu
  Czytaj następny artykuł:
Imigranci z Albanii najczęściej przyłapywani na próbach nielegalnego wjazdu do UK