Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wielka Brytania nie potrzebuje nowych imigrantów z Europy Wschodniej
Wielka Brytania nie potrzebuje nowych imigrantów z Europy Wschodniej
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Mało prawdopodobne jest, aby brytyjskie firmy po Brexicie cierpiały na niedostatek pracowników z krajów Europy Wschodniej – ogłosiła organizacja Migration Watch.

Instytucja ta twierdzi, że według przeprowadzonych przez nią analiz potrzeba kontynuacji przyjmowania pracowników z tego regionu jest niewielka. Brak ich napływu nie odbije się negatywnie na liczbę osób potrzebnych do pracy – pisze Express.

W swoim raporcie Migration Watch przypomina, że niektórzy wyrażają obawy o to, że wprowadzone w postbrexitowej Wielkiej Brytanii zaostrzone kontrole graniczne sprawią, że rąk do pracy będzie zbyt mało. Organizacja jednocześnie wzywa do wdrożenia ograniczeń dla nisko wykwalifikowanych imigrantów, twierdząc, że restrykcje zredukowałyby migrację netto z krajów Unii Europejskiej do 100 tys. rocznie.

Międzynarodowa migracja netto z Europy i innych krajów naszego globu kształtuje się obecnie na niemal rekordowym poziomie 300 tys. osób. To dużo więcej niż obiecywał rząd twierdząc, że zmniejszy to zjawisko do poniżej 100 tys.

Przygotowana przez władze Biała księga dotycząca Brexitu zakłada wprowadzenie w życie nowego systemu pomagającego uzupełnić braki wykwalifikowanych pracowników. Każde nowe rozwiązanie będzie implementowane stopniowo, by dać firmom i ludziom czas na przygotowanie się do zmian.
wtorek, 14 lutego 2017 20:04
 Czytaj poprzedni artykuł:
Szokująca seria napadów z użyciem paralizatora – sześciu poszkodowanych w ciągu pięciu dni
  Czytaj następny artykuł:
Debenhams rozpocznie sprzedaż hidżabów