Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ryanair ostrzega, że wszystkie loty pomiędzy UK, a Europą mogą zostać zawieszone
Ryanair ostrzega, że wszystkie loty pomiędzy UK, a Europą mogą zostać zawieszone
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Szef Ryanaira Michael O’Leary poinformował, że jest pewna niewielka szansa na to, że w marcu 2019 roku loty pomiędzy Wielką Brytanią, a Europą zostaną zawieszone. Wszystko jest zależne od rządowego podejścia do sprawy Brexitu.

Irlandczyk oświadczył, że obecne ustalenia dotyczące otwartego nieba opierają się na uznawaniu jurysdykcji Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, a premier Theresa May już zapowiedziała, że po wystąpieniu z Unii, Wielka Brytania nie będzie mu dłużej podlegać.

O’Leary uważa, że minie więcej niż dwa lata od aktywacji artykułu 50. do wprowadzenia w życia umów z pozostałymi państwami europejskiej wspólnoty – donosi Daily Mail.

Dyrektor generalny irlandzkiego przewoźnika powiedział, że jego firma przenosi plany dalszego rozwoju poza Wielką Brytanię i Ryanair nie będzie tworzył tam nowych stanowisk pracy dla pilotów czy członków załogi.

Ze względu na niepewność związaną z Brexitem, nie zostanie również zwiększona liczba samolotów obsługujących loty z i do UK. Dodał, że na ogłoszonych w czwartek nowych trasach ze Szkocji latać będą maszyny, które stacjonują w bazach na kontynencie, a brytyjskie bazy mogą zostać przeniesione do innych krajów, jeśli dojdzie do twardego Brexitu.
piątek, 17 lutego 2017 07:05
 Czytaj poprzedni artykuł:
Trzecia strzelanina w ciągu 4 miesięcy – mieszkańcy dzielnicy w Walsall boją się wychodzić na ulice
  Czytaj następny artykuł:
Policja poszukuje zaginionego 14-letniego Fabiana Szafarczyka