Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Zamkniecie Aston Expressway będzie kosztowało lokalne firmy co najmniej 6 mln funtów
Zamkniecie Aston Expressway będzie kosztowało lokalne firmy co najmniej 6 mln funtów
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Zamknięcie sieci miejskich dróg w Birmingham w związku z koniecznością detonacji bomby pochodzącej z czasów drugiej wojny światowej może przynieść działającym w regionie firmom straty rzędu minimum 6 milionów funtów.

Odkrycie niewybuchu sprawiło, że wczoraj po południu zamknięto część autostrady M6, a niektóre ulice w mieście były nieprzejezdne od poniedziałkowego poranka. Zdaniem Paula Faulknera z Greater Birmingham Chambers of Commerce taki obrót wydarzeń będzie miał poważne konsekwencje dla gospodarki w regionie.

Bomba przyczyniła się również do powstania utrudnień w kursowaniu pociągów, ponieważ pasażerowie musieli znaleźć alternatywny sposób dostania się do Birmingham. Natomiast część z nich całkowicie zrezygnowała z podróży.

Faulkner powiedział, że tam, gdzie było to możliwe, pracownicy otrzymywali pozwolenie na wykonywanie swoich obowiązków w domu. Wielu znalazło inne sposoby dostania się do biur, jednakże firmy działające w centrum miasta na pewno odczują boleśnie tę sytuację, ponieważ klienci zostali odstraszeni od robienia zakupów.

Zdaniem członka Greater Birmingham Chambers of Commerce tego typu incydenty pokazują, jak słaby jest system transportowy w Birmingham i całym regionie. Dlatego organizacja popiera regionalne inicjatywy mające na celu zmniejszenie korków.
środa, 17 maja 2017 06:57
 Czytaj poprzedni artykuł:
KE grozi Polsce sankcjami za uchodźców
  Czytaj następny artykuł:
Bomba została zdetonowana – przywrócono normalny ruch na autostradzie